Ruduo bibliotekai pažėrė naujų mažųjų draugų

ruduo vaikai2013 m. spalio 15 d., Ilona Jonikaitė

Atėjęs spalvingas ruduo kartu su savimi pažėrė ir naujų skaitytojų. Šiandien Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 2f klasės mokiniai su vadove Lijana Šerpytiene. Tradiciškai bibliotekos mažieji svečiai buvo supažindinti su naujomis knygutėmis, organizuojamų parodų bei renginių vietomis, parodyta ,kur gyvena suaugusiųjų knygos ir kiti dokumentai, interneto bei tradicinės ir elektroninės spaudos skaityklos, kt.

Taip pat vaikučiai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, darbo laiku, su tuo, ką bibliotekoje dar galima veikti.
Šiandien biblioteka buvo ypač turtinga naujais mažaisiais lankytojais. Į svečius taip pat atkeliavo ir vaikų lopšelio – darželio „Žibutė” mažieji auklėtiniai. Smalsūs, judrūs, energingi, norintys patirti pažinimo džiaugsmą, domėjosi patiems mažiausiems skirtomis žaislinėmis knygelėmis, spauda (žurnaliukais), žaidimais, sužinojo, kaip galima prasmingai praleisti laisvalaikį bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje.
Mažieji knygos bičiuliai, tapę naujaisiais skaitytojais, džiaugėsi įsigytais skaitytojo pažymėjimais, mokėsi jais naudotis, dalinosi tarpusavyje gerais įspūdžiais.
Taigi, džiugu, jog mažuosius nuo mažumės skatina skaityti ir domėtis skaitymu visi kartu – bibliotekininkai, mokytojai, ikimokyklinio ugdymo pedagogai, tėveliai, seneliai. Taip mažiesiems yra parodomas kelias į biblioteką, jie yra mokomi nuo pat mažumės knygeles ne tik skaityti, bet ir mylėti bei saugoti – knygelę imti į rankeles tik jas nusiplovus, nelankstyti puslapių (todėl mažiesiems buvo padovanoti knygos žymeklai, paaiškina jų paskirtis), saugoti jas nuo mažesnių sesučių ar broliukų, pamokant juos kaip naudotis knygele.
Tiems mažiesiems, kurie norėtų tapti bibliotekos skaitytojais, primename, jog skaitytojo pažymėjimas vaikučiams iki 14 metų amžiaus kainuoja 2,50 Lt. Tikimės, jog tokių žingeidžių mažųjų kaip šiandien sulauksime ir daugiau, juolab, kad skaitymas yra pati geriausia prevencija vaiko socializacijai – skaitydamas jis mokosi ne tik skaitymo, bet ir draugauti, fantazuoti, pasakoti, spręsti iškilusias problemas. Visa tai vaikus puikiai atitraukia nuo gatvės, o skaitymas duoda daug kitų neįkainojamų ir neįvardijamų dalykų.

 

Spausdinti
Facebook komentarai