Palangiškės dailininkės jausmų spalvos pristatytos bibliotekoje

img 77062013 m. spalio 12 d., Daiva Jucikaitė

Šiltą spalio pavakarę šilutiškiai buvo pakviesti į susitikimą su Žemaitijos dailininkų sąjungos ir Palangos kūrybinės grupės „Mostas” nare Egle Lipinskaite. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlėje eksponuojamoje jos kūrybos parodoje „Mano jausmų citatos” miestelėnams buvo suteikta galimybė pamatyti jos jausmų atspindžius.

Pristatydama savo parodą menininkė papasakojo apie savo kūrybos ypatumus. Ji minėjo, kad daugiausia kūrybinių minčių gimsta pleneruose, esant toli nuo buities, kasdieninių darbų. Stebėdama kitų dailininkų kūrybos procesą Eglė Lipinskaitė pasisemia naujų idėjų, jai buvimas šalia menininkų yra tarsi kūrybos mokykla. Dailininkė šiltai atsiliepė apie dalyvavimą 2012 m. Vilkėno dvaro pašonėje vykusiame palangiškių kūrybinės grupės „Mostas” plenere. Kelios kūrybinės dienos, praleistos Švėkšnoje, suteikė malonių emocijų. Pasak tapytojos, šis Žemaitijos miestelis turi ypatingą aurą. Iš vietinių gyventojų išgirstos įvairios istorijos sukūrė savitą, pikantišką kūrybinę atmosferą.

Palangiškė dailininkė savo jausmų pasaulį atveria pasitelkdama mėgstamas mėlyną ir violetinę spalvas, o mintis dėsto tarsi pajūrio akmenukus. Jos mintis yra šokinėjanti, prie nebaigto darbo menininkė gali grįžti po metų ar dviejų, tai lyg amžinas procesas.

Palankiausias metas kūrybai – rytas, prisipažino dailininkė. Kai bunda gamta, teka saulė, atsiveria gamtos grožis, gimsta įkvėpimas, nes tuomet tapytoja atranda tyrą žmogaus sielą.

Pristatytoje parodoje eksponuojama dvylika darbų, nutapytų ant drobės, naudojant akrilą. Tačiau dailininkė tapo ir ant šilko.

Eglės Lipinskaitės tapybos darbų parodą „Mano jausmų citatos” galite pamatyti užsukę į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlę (Tilžės g. 10, IV a.). Paroda veiks iki lapkričio 6 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_10_11{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai