Ruduo – metas, kai arbata skaniausia!

pa1802892013 m. spalio 21 d., Ilona Jonikaitė

Kai už lango dargana ir lyja, arbatos puodeliui visuomet laiko ir noro atsiras. Tam mums, F. Bajoraičio viešajai bibliotekai, pritarė ir Žibų pradinės mokyklos mokytoja Viktorija Mikienė su savo auklėtiniais. Atskubėję lietingą spalio 18 dienos rytą, susėdome draugiškiems pašnekesiams ir skanios bei pačių vaikų paruoštos lietuviškos arbatos puodeliui, tęsiant edukacinės programos „Arbata iš metų į metus” pristatymų ciklą (projektas „Mokyla+Biblioteka=Žinios XXL”).

Mažieji į svečius atėjo su lauknešėliu – obuolių, aviečių, slyvų uogienėmis, medumi, šviežia duonele.
Plikydami arbatą, kartu bendravome apie arbatos kilmę senovės Lietuvoje, kokias žoleles ir vaistažoles pažįsta mažieji bibliotekos svečiai ir kokias žino bibliotekininkai, dalinomės žiniomis. Vaikai sužinojo, kokią arbatą senovėje vartojo ir kaip ją užplikydavo mūsų protėviai. Senovės Lietuvoje arbatą atstodavo įvairios miško uogos, lapai, žievės, ją užpildavo karštu vandeniu, o gardindavo medumi. Pakalbėta ir apie šių dienų arbatos plikymą ir vartojimą (remiantis rašytiniais šaltiniais). Kartu su vaikais buvo pakalbėta ir pasidalinta savo kasdieniais įpročiais apie arbatos gėrimą jų šeimose, su draugais, mokykloje. Tad užsiplikę arbatos, užsitepę uogienes ant duonos, smagiai pusryčiavome ir toliau gilinomės į lietuviškos arbatos vartojimo tradicijas.
Kaip ir visuomet vaikai turėjo begalę klausimų apie tai, kokią arbatą jie geria kai suserga, kokių žolelių užpilą jiems pasiūlo mama, močiutė.
Šį smagų rytmetį su mažaisiais svečiais mes dar užbaigėme tarmiškų žaidimų ciklą „Žemaitoku žaidamė žaidėmaa”, kurį žaidėme visus metus ir buvome paskyrę Tarmių metams. Per tautos sukurtus žaidimus, tautosaką vaikams padėjome prisiliesti prie lietuvių tradicijų.
Liaudies žaidimai (šiuo atveju žemaitiški) puoselėja ir ugdo meilę gimtajai kalbai, jos grožiui, turtingumui ir vaizdingumui, plečia vaiko akiratį.
Lauksime jūsų ir kituose susitikimuose, skanaujant rusų ar rytiečių arbatas.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_10_18_ruduo{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai