Kūrybos džiaugsmas su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu

dscf47852013 m. lapkričio 6 d.

Spalio 30d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo kvietimu į susitikimą su jaunaisiais skaitytojais atvyko teatro ir kino režisierius, autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas, rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Rašytojo knygos ne kartą pateko į geriausių metų knygų penketuką o, pasakų knygos „Rudnosiuko istorijos” – 1993 m., „Arklio Dominyko meilė” – 2004 m., „Arklio Dominyko brangakmenis” – 2011 m. išrinktos geriausiomis metų knygomis.

Vytauto V. Landsbergio bendravimas su vaikais prasidėjo nuo ieškojimo atsakymo į klausimą, kas yra kūryba. Buvo išsiaiškinta, kad kūryba – tai vaizduotės vaisius ir kurti gali kiekvienas, o ypatingai vaikai, nes jie iš prigimties yra fantazuotojai. Dažnai savo fantazijas vaikai pasitelkia meluodami, tad rašytojas paragino savo fantazijas panaudoti kūryboje ir pasiūlė kartu išmokti ir sudainuoti dainą apie avižėlę, sugalvoti pasaką. Auditorija buvo labai aktyvi, dainavo visi. Apie ką turėtų būti pasaka, rašytojas sulaukė daug pasiūlymų. Nuspręsta kurti pasaką apie apuoką Barzdotį ir jo priklausomybę nuo kompiuterio. Pasakos siužetas daug kartų keitėsi, mažieji dalyviai siūlė įvairius sprendimus, kaip priversti apsileidėlį apuoką pakeisti gyvenimo būdą.
Vaikai rašytoją apipylė begale klausimų. Susirinkusieji sužinojo, kad norint kurti, reikia daug skaityti, kad groti gitara paskatino klasės draugas, aktorius Gediminas Storpirštis, kad savo knygų herojams žmonių vardus suteikia tik geromis savybėmis pasižymintiems gyvūnams, todėl, kad jie yra mūsų mažieji draugai ir juos reikia globoti ir neleisti skriausti. Rašytojo mūza yra jo vaikai ir anūkai, nes pirmiausia jiems buvo kuriamos ir sekamos pasakos, o po to ir užrašytos. Pirmoji Vutauto V. Landsbergio perskaityta knyga buvo Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas”, vėliau įkvėpusi parašyti knygą „Rudnosiuko istorijos”, o viena mylimiausių knygų – A. Sent Egziuperi „Mažasis princas”.
Už įdomiausius klausimus, aktyvų dalyvavimą pasakos kūrime, dainavimą rašytojas vaikus apdovanojo kompaktiniais diskais ir pasakų knygutėmis. Vaikiškų knygų ir kompaktinių diskų rinkinį „Vytauto V. Landsbergio filmų antologija” svečias padovanojo Žemaičių Naumiesčio filialui.
Renginį rėmė LR Kultūros ministerija ir Šilutės rajono savivaldybė.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_11_06_znaum{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai