Bibliotekininkai mokėsi atstovauti bibliotekas ir rengti vaizdinius renginius

img 79922013 m. lapkričio 11 d., Žaneta Jokužytė

Lapkričio 7 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje mokymus surengė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė ir šios bibliotekos Abonementų skyriaus vedėja Kristina Kundrotienė.

Susirinkusiems Šilutės viešosios bibliotekos ir filialų bibliotekininkams pranešėja Kristina Kundrotienė kalbėjo apie atstovavimo procesą bibliotekoje. Praktinio užsiėmimo metu diskutuota apie skirtingas tikslines auditorijas, apie tai, kaip jas nustatyti ir bendradarbiauti siekiant įgyvendinti atstovavimo tikslus, apie tikslingą partnerystę ir santykių palaikymą. Šiuo metu bibliotekoms abipusė partnerystė tarp politikų, rėmėjų, bendruomenės yra labai svarbi, nes padeda efektyviau vykdyti veiklą, įgyvendinti naujus projektus. Minėta, jog atstovavimo tikslas – padidinti bibliotekos priemonių ir paslaugų finansavimą, pritraukiant kuo daugiau rėmėjų ir partnerių. To siekiant reikia mokėti sukurti efektyvią atstovavimo žinutę, sukurti įtaigią bibliotekos istoriją, todėl mokytasi kurti efektyvią prezentaciją. Pastebėta, jog didesnės sėkmės pasiekiama kuriant ilgalaikę partnerystę. Mokymų metu aptarti pagrindiniai darbo su tradicine žiniasklaida žingsniai, išsiaiškinta kaip socialinė žiniasklaida gali būti panaudojama atstovavimo tikslams.
Pranešėja Daiva Nakrošienė bibliotekininkams pateikė gerų idėjų parodoms organizuoti. Mokymų dalyviai susipažino su meno kūrinių eksponavimo būdais, knygų eksponavimu, knygų reklamos atributais. Kalbėta apie bibliotekos vaizdinius renginius.
Bibliotekininkai mokymų metu gavo išties naudingų žinių, kurias pritaikys gerindami savo miesto ar miestelio bibliotekos veiklą.

img 8034

img 8039

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai