Trečiosios „Knygų Kalėdos” – kaimo bibliotekoms

prezidentura12013 m. gruodžio 4 d., Dalia Vasiliauskytė

Lapkričio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais ir bibliotekininkais iš kaimiškųjų vietovių įžiebė pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos” pradžią. Prezidentūros Baltojoje salėje vykusiame renginyje dalyvavo 60 kaimo bibliotekininkų iš visos Lietuvos, tarp jų ir Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialo bibliotekininkė Auksė Čėsnienė.

2011 m. Šilutės biblioteka kartu su filialais dalyvavo pirmojoje „Knygų Kalėdų” akcijoje, į kurią įsijungė 121 šilutiškis, skaitytojams padovanota knygų už 11.522 Lt. Rusnės bibliotekai akcijos metu atiteko daugiausiai knygų iš visų filialų, už daugiau nei 1100 Lt, todėl ir buvo nuspręsta, kad Šilutės rajono kaimo bibliotekas turi atstovauti šio filialo bibliotekininkė.
Renginio metu garsūs Lietuvos žmonės, Algirdas Kaušpėdas, Loreta Sungailienė, atlikėjas Donatas Montvydas ir Žiežmarių mokyklos-darželio mokiniai, gyvai skaitė lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio, kurio 300-ąsias metines minėsime ateinančiais metais, kūrybą.
Iki sausio 6 dienos galima nupirkti ir padovanoti knygų bibliotekoms knygynuose „Vaga”, „Pegasas”, „Knygų namai” ir „Humanitas”. Akcijoje dalyvaujančioms lipduku pažymėtoms knygoms bus taikoma 20 proc. nuolaida. Šiais metais Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos” kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms.

 prezidentura2

prezidentura3
Nuotraukų autorius – Robertas Dačkus

 

Spausdinti
Facebook komentarai