Bibliotekoje magiškai įžiebta Knygų Kalėdų eglutė

img 93622013 m. gruodžio 10 d., Ilona Jonikaitė

Gruodžio 10 d. F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko Knygų Kalėdų eglutės įžiebimo šventė „Knygų Kalėdos su Raudonkepuraite”. Renginio vedliai – vaikų l/d „Raudonkepuraitė” priešmokyklinio ugdymo grupė „Zuikiai” (vadovė Irena Gvildienė, muzikos mokytoja Lina Liakšienė) improvizuotos žaidybinės programos „Iš pasakų knygutės” metu renginio dalyvius paskatino ne tik suklusti, bet ir pagalvoti, kokių jausmų reikia atsinešti sėdant prie Kūčių stalo, kaip švęsti šv. Kalėdas.

Vaikams žinoma Šarlio Pero pasaka „Raudonkepuraitė” buvo pristatyta įtraukiant į siužetą ir kitų pasakų personažus. Į linksmą šurmulį įsijungė ir maži, ir dideli, net pati l/d „Raudonkepuraitė” direktorė Donė Normantienė.
Raudonkepuraitės pakviesti žaidimų rate sukosi ir l/d „Žibutė” vaikai kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Lidija Balsiene. O įžiebimo kulminacija tapo Žiniukas (vyr. bibliotekininkė Liuda Nausėdienė), papasakojęs vaikams apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos”. Jis visus pakvietė dovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Paskaitęs „Žiniuko enciklopedijoje” burtų receptą, pamojęs stebuklinga burtų lazdele, įsižiebė Knygų Kalėdų eglutę. Nušvitusi nuostabi liepsna sukėlė audringų ovacijų ir susižavėjimo pliūpsnius vaikų akyse.
Renginio dalyviai, Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai su mokytoja Dalia Savickiene, „Raudonkepuraitės” bendruomenę ir kolektyvą pasveikino su artėjančiu gimtadieniu ir įteikė Pamario bendruomenės pagamintų gardžių kepinių, neliko be dovanų ir knygų namai. Pradinukai pagamino ryškiaspalvių girliandų bibliotekos Knygų Kalėdų eglutei papuošti.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_12_10_eglute{/gallery}

 

Spausdinti
Facebook komentarai