Sausio 13-oji Bikavėnuose paminėta kartu su knygos „Pėdos rasoje” autoriumi Stasiu Mėlinausku

img 03192014 m. sausio 15 d., Daiva Puidokienė

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo bibliotekininkė ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotojai sausio 13-ąją surengė Laisvės gynėjų dienos minėjimą.
Renginio pradžioje buvo giedamas Lietuvos himnas, uždegamos gedulo žvakelės, tylos minute pagerbiami žuvusieji už laisvę, rodomas filmas apie tuo metu buvusius neramumus Lietuvoje.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus pasidalijo prisiminimais apie tai, kaip gyveno Vainuto seniūnijos gyventojai šiuo sunkiu laikotarpiu.
Šioje šventėje taip pat svečiavosi žurnalistas, buvęs Sąjūdžio Šilutės iniciatyvinės grupės narys, knygos „Pėdos rasoje: Šilutės ir Pagėgių krašto gyvenimo vaizdai žurnalisto publikacijose 1969–2011″ autorius Stasys Mėlinauskas. Jis papasakojo susirinkusiems apie 1991 m. sausio įvykius ir neramumus, vykusius LR Seime ir už jo ribų bei pristatė savo naująją knygą.
Šiame leidinyje sudėti per keturiasdešimt žurnalistinio darbo metų spaudoje publikuoti autoriaus rašiniai, turintys išliekamosios vertės. „Man labai malonu susitikti tuos žmones, apie kuriuos esu rašęs”, – kalbėjo Stasys Mėlinauskas.
Knygoje rašoma ir apie Šilutės krašto istoriją: partizanus, trėmimus į Sibirą, Lietuvos nepriklausomybės metus ir žmones, gyvenusius tuo laikotarpiu.
Prisiminimų skrynelę kultūros centre vykusiame renginyje atvėrė gorainiškis K. Budrys, tuo metu buvęs Vilniuje ir dalyvavęs tiesioginiuose sausio 13-osios įvykiuose. Baigdamas dalintis prisiminimais jis sugrojo birbyne melodiją „Lietuva brangi”.
Minėjimo dalyviai išgirstus prisiminimus apmąstė klausydamiesi vokalinio moterų ansamblio „Žolyna” atliekamų dainų.

img 0318

Spausdinti
Facebook komentarai