Pažintis su kvilingu Inkaklių bibliotekoje

p11100212014 m. sausio 14 d., Daiva Milkerienė

Sausio 11 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko susitikimas su kūrybinga inkakliške Virginija Rukšnaitiene, kurio metu buvo pristatyta autorės kvilingo darbų paroda „Ir pražydo visos gėlės…” bei vyko edukacinė kvilingo pamokėlė.
V. Rukšnaitienė parodoje pristatė dvidešimt įvairaus dydžio paveikslų, kuriuose vaizduojamos gėlių puokštės, pieva, medžių šakelės, ornamentai.

Gėlių žiedai įvairiausių spalvų ir formų stebino lankytojus spalvų darna, grožiu ir darbų kruopštumu.
Kvilingas – tai meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius ir iš jų formuojamos įvairios figūros bei kompozicijos. Darbų autorė pristatydama savo parodą pasakojo, kad kvilingo technika buvo labai populiari XVIII a. Anglijoje. Tai buvo aukštuomenės jaunų damų laisvalaikio praleidimo forma, nes tais laikais popierius buvo itin brangus. Damos netgi darydavosi įvairius papuošalus sau. Šiandien ši meno rūšis labai išpopuliarėjo. Be didelių sąnaudų įmanoma sukurti išties prabangiai atrodančius kūrinius. O naudoti juos galima įvairiai – atvirukams, kvietimams, dovanoms dekoruoti, interjerui puošti. Kvilingo technika sukurti auskarai, žiedai ar pakabukai atrodo išties įspūdingai.
V. Rukšnaitienė kvilingu užsiima jau dvejus metus, yra gerai įvaldžiusi darbo techniką ir paveikslus kurianti pačiomis paprasčiausiomis priemonėmis. Norinčius išmokti kvilingo technikos, Virginija vaizdžiai mokino kaip sukti popierių, kaip kurti įvairias formas rankomis spaudžiant popieriaus juosteles. Susidomėjimas buvo didelis tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus lankytojų.
Laikas prabėgo greitai, o ir išmokta buvo nemažai. Atsisveikindami lankytojai dėkojo Virginijai už nuostabius paveikslus, turiningą pamoką ir teigiamas emocijas, o bibliotekininkei už gerai praleistą laiką.

p1110020

 

p1110024

 

 

 

 

 

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai