Paminėtos Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos metinės, pagerbtas mūsų krašto kultūros veikėjas

2014 01 15 22014 m. sausio 15 d., Klemensas Stulga

Kiekvienais metais Lietuva sausio 15-ą pamini Klaipėdos krašto sukilimo ir prisijungimo prie Lietuvos metines. Istorikai, politologai, žvelgdami iš mūsų laikų į 1923 metų įvykius, dažnai vieningai teigia, kad tuomet tai buvo vienas iš drąsiausių ir ryžtingiausių 1918 metais atsikūrusios Lietuvos valstybės ir jos piliečių žygis, po kurio Lietuva atgavo keletą šimtmečių vokiečių valdytą Klaipėdos kraštą. 

Mums, Šilutės rajono gyventojams, taip pat yra kuo didžiuotis – būtent Šilutėje buvo sprendžiama nemažai sukilimo organizavimo klausimų, čia rezidavo Vyriausias Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas, lankėsi ne vienas vėliau tapęs žinomu Lietuvos politikos, kariuomenės, kultūros veikėjas.
Sausio 15 –ąją – sukilimo 91-ųjų metinių dieną – Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininkė Vida Paldauskienė ir istorijos mokytoja Loreta Gečienė pakvietė Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokinius į gražų renginį.
Apie mūsų krašto istorinę praeitį, senuosius gyventojus mokiniams pasakojo istorijos mokytoja. Vėliau mokytojos L.Gečienės vadovaujamo neformaliojo ugdymo būrelio „Pažinkime kraštą per žmogų” dalyviai pateikė daug įdomios ir negirdėtos medžiagos apie vieną iš garsiausių mūsų kraštiečių – Fridrichą Bajoraitį.
Į renginį buvo kviesta ir atvyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Virginija Veiverienė, už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus neseniai pagerbta paties Lietuvos Respublikos kultūros ministro Šarūno Biručio.
V. Veiverienė tęsė mokinių pasakojimą apie F. Bajoraitį, jo kultūrinę ir pedagoginę veiklą, studijas Karalienės mokytojų seminarijoje, mokytojavimą Paleičių mokykloje. Pasakojimą iliustravo skaidrėmis.
Pokalbyje su bibliotekininke V. Veiveriene dalyvavę mokiniai suprato, kodėl Šilutės viešoji biblioteka pavadinta būtent F. Bajoraičio vardu, kodėl pačioje bibliotekoje ir visuose filialuose garbingiausioje vietoje pakabinti Fridricho Bajoraičio – kilnojamosios bibliotekos „Lietuvių keliaujantis knygynas” – įkūrėjo portretai.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_01_15_Traksedziai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai