Edukacinė pamoka Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje

p10103652014 m. sausio 23 d., Sandra Jablonskienė

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai sausio 21 d. Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekoje vedė edukacinę pamoką „Elektroninė skaityklė ir elektroninė knyga” 6 klasės mokiniams (mokytoja Dalia Šulcienė). Pamokos metu pristatytos naujai bibliotekos įsigytos elektroninės skaityklės „Amazon Kindle 5″ ir „Amazon Kindle Paper white”.

Tarp šių dviejų skaityklių yra du pagrindiniai skirtumai: „Amazon Kindle 5“ yra valdoma navigaciniais mygtukais, tuo tarpu kitos skaityklės ekranas yra liečiamas ir turi apšviečiamą ekraną, todėl su šia skaitykle galima skaityti ne tik mažai apšviestoje patalpoje, bet ir visiškoje tamsoje.
Šiandieninės elektroninės skaityklės turi nemažai privalumų. Svarbiausias iš jų yra tai, kad  vienoje skaityklėje telpa nemaža biblioteka,  kurią gali sudaryti net 1 500  elektroninių knygų. Kitas labai svarbus elektroninio skaitymo privalumas – nuolat pasiekiama sukaupta biblioteka. Ja naudotis patogu ne tik namuose, bet ir išvykus į tolimesnę kelionę, atostogaujant ir t. t. Jose yra reguliuojamas šriftas, jo dydis, tarpai tarp eilučių, pastraipų plotis. Taip pat galima skaityti knygą tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.  
Elektroninės skaityklės turi paieškos funkciją, sukauptoje bibliotekoje galima surasti norimą knygą pagal pavadinimą. Skaityklėje integruoti žodynai padeda surasti nežinomo žodžio reikšmę skaitant el. knygą užsienio kalba.   
Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę išbandyti skaitykles ir jos atliekamas funkcijas. Buvo ir tokių mokinių, kurie jau turi elektronines skaitykles ir moka jomis naudotis. Taigi jaunimas noriai priima šiuolaikines technologijas ir, tikimės, paskatins juos labiau domėtis skaitymu.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_01_21_Jankaus_mokykla{/gallery}

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai