Šaltą žiemą – šilta pažintis vaikams su biblioteka

img 98492014 m. sausio 25 d., Ilona Jonikaitė

Nors sausio 22–23 dienomis šaltukas kando į nosytes mažiesiems knygmyliukams, bet tai neatbaidė jų nuo noro susipažinti su viliojančiais knygų namais. F. Bajoraičio viešoji biblioteka sulaukė neįtikėtinai gausaus būrio šaunių ir smalsių Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių. Su savo klasės vadovėmis Violeta Chochevičiene, Skirma Dotiene ir Violeta Armoniene atskubėjo pirmokėliai, o su Gitana Gelžinyte, Ida Dirgėliene ir Irma Klepšiene – antrokėliai.

Jie visi atkeliavo susipažinti su biblioteka, o kas dar neturėjo skaitytojo pažymėjimo, jį įsigijo ir tapo pilnaverčiais bibliotekos nariais. Vaikai turėjo galimybę pamatyti juos pradžiuginusią interaktyvią pažintinę pasaką „Žvaigždžių šalies gyventojai”.

 

Džiugu žinoti, kad 2013 m. Šilutės Pamario pagrindinė mokykla prisijungė prie tarptautinio Mažojo Princo Fondo – Visa Lietuva skaito vaikams projekto. 2014 metais mokykla tęsia šį projektą, kuriuo siekia, kad skaitymas taptų malonumu ir įpročiu.
Svečiuose pas mus taipogi viešėjo priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai (pedagogė Aldona Juknienė) net iš Vainuto gimnazijos. Susirinkusius bibliotekos svečius pasitiko ir pasveikino šių namų vadovė – direktorė Dalia Užpelkienė, įteikusi po atminimo dovanėlę mokytojoms. Smalsūs, žingeidūs ir kultūringi vaikučiai su didžiule nuostaba ir susidomėjimu klausėsi pasakojimo ir apie knygų išdavimo – grąžinimo savitarnos aparatą, kurio veikimą išbandė patys, ir pasakos apie žvaigždžių karalystę, apie 12 zodiako ženklų bei kaip juos atpažinti danguje. Mažieji sudalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Vunderkindai gali” ir atsakė į daugybę suktų ir linksmų klausimų. Už teisingus atsakymus vaikai buvo apdovanoti mažomis atminimo dovanėlėmis, saldainiais. Trečiokams bei ketvirtokams (mokytojos Laima Akucevičienė, Diana Lileikienė, Virginija Macijauskienė, Remigija Šlyžiuvienė, Rita Sermontienė bei Daiva Žygaitienė) buvo pravesta tradicinė viktorina, pristatyta biblioteka ir ką joje galima veikti, vaikai supažindinti su knygų naujovėmis.
Naujiesiems bibliotekos bičiuliams buvo pristatyta Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokinių erdvinės tapybos ir dekoratyvinės skulptūros darbų paroda „Kūrybiniai ieškojimai” (mokytojas Aurimas Liekis).
Susipažinę su Šilutės knygų namais, sužinoję daug naujų dalykų, patyrę smagių ir teigiamų įspūdžių, vaikai atsisveikino su biblioteka, kuri visada atvira jų jaukiam šurmuliui.

 

{gallery}documents/fotogalerija/2014_01_25_vaikai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai