Pažintis su biblioteka

dscf51192014 m. sausio 23 d., Vaida Nausėdaitė

Šaltą sausio 22 d. rytą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale apsilankė netikėti svečiai – Kintų vidurinės mokyklos priešmokyklinės grupės mokinukai kartu su mokytoja Angele Gelumbickiene. Nepabūgę spaudžiančio šaltuko vaikučiai atskubėjo susipažinti su knygelių namais – biblioteka.

Daugeliui tai pirmasis apsilankymas bibliotekoje, todėl pirmiausia vaikai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, tvarka. Sužinojo kokių knygelių galima rasti, kaip jas prižiūrėti, kaip rasti norimą knygą. Kaip žinia, knygos lentynose sudėtos abėcėlės tvarka, tad prisiminti ir kartu pakartoti abėcėlę padėjo Martyno Vainilaičio knygelė „Abėcėlė”. Priešmokyklinukai dar tik mokosi pažinti raideles, todėl perskaityti eilėraščius pagal kiekvieno vaiko vardo pirmąją raidę padėjo bibliotekininkės ir mokytoja. Vaikučiai įdėmiai klausėsi ketureilių apie ežiuką, lapę, sniegeną, katinėlį, teterviną. Vis dėlto vienas mokinukas, Ąžuolas, pats perskaitė Kazio Jokubėno eilėraštuką apie ąžuolėlį.
Mažuosius labiausiai domino bibliotekoje esančios pasakų knygos, todėl visi kartu nusprendė pažiūrėti animuotą lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis”. Ši pasaka ne tik įdomi, bet ir pamokanti, kad visuomet reikia klausyti vyresniųjų, nes antraip nutiks bėda. Po pasakos peržiūros vaikai išsirinko knygelių, kurias klasėje jiems skaitys mokytoja, o namuose – tėveliai, broliai bei seserys. Atsidėkodami mokinukai įteikė popierinių gėlių puokštelę, kurią patys ir sukūrė. Šaunūs vaikučiai, pažinę raideles, išmokę skaityti, ateityje gal ir patys ims kurti pasakėles, eilėraštukus, o jų kūrybiniai darbeliai nuolat puoš biblioteką.

dscf5121

Spausdinti
Facebook komentarai