Gardamiškės mokėsi kurti papuošalus sutažo technika

p10407642014 m. kovo 8 d., Diana Formanikaitė

Iš prancūzų kalbos kilęs žodis „sutažas” reiškia siaurą, skersai sukryžiuotų šilkinių siūlų apdailos virvelę, apvadą, naudojamą siuvinių apdailai. Randama žinių, kad maždaug XIV a. Prancūzijoje ši juostelė buvo naudojama ne tik drabužiams, bet ir papuošalams gaminti. Sutažas buvo išplitęs po visos Europos karalių rūmus ir didikų dvarus. Todėl nieko nuostabaus, kad sutažo juostelės, derinamos su karoliukais ir įmantriais išraitymais, sukuria unikalaus grožio pojūtį.
Kovo 5 dieną į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialą rinkosi moterys, norinčios ne tik pamatyti nuostabius papuošalus, bet ir pabandyti juos pasigaminti savo rankomis.

Ir beveik visos jos liko nustebusios kai pamatė, kad šis darbas reikalauja tiek daug kruopštumo ir kantrybės.
Sutažo technika sukurtų rankdarbių parodą pristačiusi Dalia Šikšnienė pasakojo, kad prireikė daug laiko, kol galėjo pati pasidžiaugti savo darbais. Autorė kuria įvairių dydžių auskarus, apyrankes, koljė, seges ir kitus puošnius dalykėlius. Atsinešusi juostelių, karoliukų ir kitų daiktų, reikalingų papuošalų gamybai, autorė surengė bibliotekos viešnioms edukacinę pamokėlę. Dalia minėjo, kad šis užsiėmimas, reikalaujantis kantrybės, kruopštumo ir fantazijos, tapo jos laisvalaikio pomėgiu, į kurį pamažu įsitraukia ir dukra.
Laikas prabėgo greitai, o ir išmokta buvo nemažai. Autorė moterims padovanojo užsiėmimo metu pasigamintus papuošalus, o jai bibliotekininkė kartu su bibliotekos lankytojomis įteikė pavasariu kvepiančių gėlių ir palinkėjo toliau visus puošti savo nuostabiais papuošalais.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_03_08_gardamas{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai