Popietė Bikavėnuose

img 03062014 m. kovo 17 d., Daiva Puidokienė

Šilutės F. Bajoraičio Bikavėnų filialo bibliotekoje kovo 15 dieną vyko skaitymo ir prisiminimų popietė „Mūsų Cvirka”. Šiemet sukanka 105-osios gimimo metinės garsiam Lietuvos rašytojui Petrui Cvirkai. O taip pat kiekvienais metais kovo 16 dieną yra pagerbiami knygnešiai.

Vaikams bibliotekininkė papasakojo apie laikotarpį, kai buvo draudžiama spausdinti lietuviškas knygas, platinti lietuvišką spaudą. Tik drąsūs ir mylintys savo tautą kovojo dėl lietuviško rašto ir gimtosios kalbos išsaugojimo. Keturiasdešimties metų kovos su Rusijos imperija simboliu tapo Knygnešys. Mokytoja Valentina Jasaitienė pasveikino su knygnešio diena bibliotekininkę sakydama: „mūsų kaimo geriausias knygnešys yra bibliotekininkė”.
Bibliotekininkė visiems perskaitė Cvirkos eilėraštį „Rožančius”. Pagrindinis rašytojo Petro Cvirkos indėlis į literatūrą visiems gerai žinomi romanai suaugusiems, o taip pat apsakymai ir knygutės vaikams. Vainuto gimnazijos Bikavėnų skyriaus mokinukai iš anksto pasiėmė P.Cvirkos knygutes vaikams. Jie namuose skaitė ir išsirinko pastraipas ar dialogus, kuriuos perskaitė garsiais popietės metu. Visi galėjo pasididžiuoti savo sugebėjimais gerai su intonacija skaityti. Na o kam sekėsi blogiau tas turės į ką lygiuotis ir pasistengti. Bikavėnų skyriaus mokytojos džiaugėsi, kad tokie susitikimai yra labai naudingi mokiniams.

img 0293

Spausdinti
Facebook komentarai