Žemės dieną diskutuota apie gamtos išsaugojimą

p32031232014 m. kovo 20 d., Šarūnė Gerulytė

Nuo senovės tikėta, kad gamta – tai atskira visata, nepaklūstanti jokiai žmogiškajai jėgai. Tačiau naujos technologijos ir mokslas lėmė tai, kad toks nusistovėjęs mąstymas pradėjo sparčiai keistis.
Tad neatsitiktinai kovo 20 d. į Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialą buvo pakviesti Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus 1–2 klasių mokiniai su mokytoja Violeta Verbickiene, nes jie kiekvienais metais vykdo aplinkosaugos projektą.

Debatai tema „Mes gamtai – draugai ar priešai” pradėti pokalbiu apie Žemės dieną ir žemės valandą (prisijungimą prie šios gražios idėjos).
Bibliotekininkė aptarė vaikų darbų parodėles ir domėjosi, iš kokių medžiagų darbeliai sukurti. Išsiaiškinta, kurios medžiagos Žemei pavojingiausios, per kiek laiko jos suyra. Džiugu, kad vaikai tiek daug žino šia tema, o taip pat domisi atliekų rūšiavimu.
Padiskutavus šiomis temomis tapo aišku, kad dabartiniu metu žmonės gamtai yra labiau priešai. Tik džiugu tai, jog vaikai pažadėjo mažiau teršti aplinką, ją tvarkyti, rūšiuoti šiukšles.

Spausdinti
Facebook komentarai