Fotografijų paroda „Žemės spalvos” Pašyšių bibliotekoje

img 17862014 m. kovo 20 d., Danutė Adomavičienė

Kovo 15 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale karaliavo fotografija. Tą popietę bibliotekoje vyko fotografo mėgėjo Juliaus Tribičiaus (Pašyšiai) fotografijų parodos „Žemės spalvos” pristatymas. Paroda skirta Žemės dienai, tad ir nuotraukose atsispindėjo mūsų krašto gamta. Nuostabūs Šilutės apylinkių vaizdai sužavėjo visus susirinkusiuosius.

Autorius pristatė ir pirmąjį skaitmeninį savo fotoaparatą, kuriuo užfiksuoti kadrai eksponuojami parodoje. Tačiau fotografuoti toliau esančius objektus arba apglėbti platesnį vaizdą įmanoma tik su veidrodiniais fotoaparatais, suteikiančiais galimybę fotografuoti ir dangaus kūnus.
Anot fotografo, kad pagautum žaibo blykstelėjimą ar nufotografuotum Šiaurės pašvaistę neužtenka vien stebėti dangaus reiškinius, bet reikia ne vieną valandą praleisti ieškant informacijos apie jų pasireiškimo vietas ir laiką.
Parodos autorius ne tik pasakojo apie darbų kūrimo subtilybes, jų atsiradimo istorijas, bet ir supažindino su fotoaparatų rūšimis, jų ypatumais ir nuotraukų darymo eiga. Susitikimo metu autorius pristatė ir savo kurtus vaizdo įrašus, kuriuos stebėdami visi galėjo pajusti tą greitą laiko tėkmę, praskriejančias akimirkas, kurių dažnai nepastebime realiame gyvenime.
Visiems buvo smalsu sužinoti, nuo ko priklauso nuotraukų kokybė, kokiomis sąlygomis geriausia perteikti nakties vaizdus, kaip išryškinti detales ir kokias kompiuterines programas naudoti tvarkant nuotraukas. J. Tribičius noriai dalijosi savo patirtimi su parodos dalyviais, atsakinėjo į klausimus. Po parodos pristatymo visi grožėjosi fotografijomis, linkėjo autoriui kūrybinio polėkio ir neblėstančio noro ieškoti tų nuostabių akimirkų.

20140315 140253

img 1792

img 1795

Spausdinti
Facebook komentarai