Viešojoje bibliotekoje ir Rusnės filiale lankėsi populiari viešnia – Lina Žutautė iš Šiaulių

img 06302014 m. kovo 28 d., Vita Gerulienė

Rašytojai pirmoji, įspūdį palikusi knyga – Vytautės Žilinskaitės apysaka-pasaka „Kelionė į Tandadriką”, kurios herojai kupini įvairiausių nuotykių, patiria ne vieną išbandymą, lemsiantį tolimesnę draugystę. Gal todėl ir Jos knygos kupinos nuotykių, paslapčių, žaismingumo.

Viešnia renginio dalyviams nuoširdžiai papasakojo, kaip gimė didžiulio populiarumo sulaukusi knyga „Kakė Makė ir pabėgusios ausys”. Pasak Jos, kai sūnui buvo 2 metukai, prisižadėjo jam, kol valysis dantukus vonioje (mat sūnelis, kaip daugelis mažiukų, taip pat nemėgo jų valytis), Ji paseks jam istoriją. Ir kai savo pasakojimą mažyliui baigė, jis atsisukęs ištarė kakė makė. Taip ir gimė autorės paveikslėlių knygos pavadinimas apie Kakę Makę.
Autorė papasakojo, kad į Kakę Makę Ji nepanaši, bet kelnes tokias, kokias vilki Jos personažas, Ji tikrai turėjo, ir net yra nusifotografavusi su jomis nuotraukoje. L. Žutautei gerai sekėsi apie šį personažą bendrauti su auditorija, nes daugelis vaikučių šią knygelę yra perskaitę.
Be šios dalies apie Kakės Makės nuotykius, rašytoja yra parašiusi ir iliustravusi „Kakė Makė ir didelė tamsa” bei „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas”. Ir tai nėra istorijų pabaiga. Autorė patikino, kad su šiuo personažu mažieji skaitytojai dar susitiks ateityje, tik kitose situacijose.
Taip pat L. Žutautė pristatė savo knygelę „Du paršiukai”, kurią paskaityti galima pasiskolinti viešojoje bibliotekoje, be to, internetu nemokamai galima atsisiųsti šios knygelės aplikaciją-žaidimą.
Autorė labai šiltai pristatė savo knygą „Ferdinandas ir Pū”. Ši knyga apie draugystę. Joje rašytoja kviečia vaikus nenukabinti nosies tiems, kurie dar neturi tikro draugo. Ši knygelė ir yra skirta visiems, kurie jau yra suradę geriausią draugą arba jį vis dar tikisi surast, tiems, kurie dėl tikro draugo galėtų kartu nukeliauti net į patį pasaulio kraštą. Šia tema autorė pabendravo su auditorija, tarpusavyje aiškinosi, kaip atrodo tikras draugas, ir ar kompiuteris gali būti tikras draugas, jeigu su juo negali eiti maudytis, žaisti, sportuoti, kt. Autorė mielai dalyviams paskaitė knygelės ištrauką.
Kad auditorijai būtų smagiau, rašytoja pateikė užduočių: sukurti ketureilį, surimuoti žodžius, sugalvoti antonimus, kt.
O vaikai savo ruožtu rašytojai taip pat nedavė ilsėtis, Ji turėjo atsakyti į vaikų pateiktus klausimus: kiek metų „Kakei Makei” ? Nuo kiek metų pradėjo kurti knygas? Ar jums patinka rašyti? Per kiek laiko sukuriate knygą?
L. Žutautės sugebėjimai įvertinti ne tik tūkstantiniais tiražais (knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas” išleista 12 tūkst., o kita serijos dalis – „Kakė Makė ir pabėgusios ausys” – daugiau nei 10 tūkst. egzempliorių tiražu), tačiau ir literatūrinėmis premijomis bei apdovanojimais. Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija knygą „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas” pripažino geriausia 2010 m. knyga jauniausiems skaitytojams, o knygą „Ferdinandas ir Pū” titulavo geriausia 2012 metų knyga vaikams ir paaugliams. Be to, pastaroji taip pat apdovanota už apipavidalinimą Knygos meno konkurse „Vilnius’2012″.
Įpatingos ir spalvotos autorės istorijos džiugina ne tik Lietuvos vaikus – Kakės Makės nuotykius seka mažieji skaitytojai iš Latvijos, Rusijos, Danijos ir net Korėjos. Tik jose Kakei makei leidėjai suteikė kitus vardus.
Su populiaria vaikų rašytoja ir iliustratore renginio metu bendravo Žibų pradinės mokyklos mokiniai (mokyt. Rasa Jankauskienė ir Daiva Šarlauskienė), l/d „Gintarėlis” auklėtiniai (pedag. Alma Norkaitienė, Nijolė Daugirdienė, Loreta Vilkienė), Socialinių paslaugų centro auklėtiniai (vad. Vaida Dienaitė-Šakinė), Rusnės mažieji bendruomeniukai, tėveliai.
Šiuos prasmingus susitikimus finansavo Šilutės rajono savivaldybė (tęstinis projektas „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai”, vad. Jolita Baltutienė).

{gallery}documents/fotogalerija/2014_03_28_zutaute{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai