Rytmečiai bibliotekoje

rytmetis pirmokams2014 m. balandžio 2 d., Nijolė Rimkienė

Kovo mėnesį 17 ir 27 dienomis Šilutės rajono savivaldybės Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko garsinio skaitymo rytmečiai mažiesiems bibliotekos skaitytojams.
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ikimokyklinės ugdymo grupės vaikams garsiniam skaitymui pasirinkta Nijolės Kepenienės pasaka apie pavasarį į gimtinę sugrįžusius paukščius ir jų nuotykius „Pradžia, vidurys, pabaiga”. Pradžioje trumpai pristatyta rašytojos gyvenimas ir kūryba. O pasaką skaitė ir kartu su vaikais ją aptarė ilgus metus dirbusi Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje mokytoja Zofija Freitakienė. Pasaka visus pralinksmino, užkrėtė pavasariška nuotaika ir, netgi nuteikė sušokti energingą šokį „Čia čia čia”.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pirmokams skirtas garsinio skaitymo rytmetis turėjo tikslą supažindinti vaikus su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis ir paskatinti juos tapti bibliotekos bičiuliais. Savos kūrybos pasaką „Berniukas ir katinas” skaitė vietos literatė, mokytoja Janina Dyglienė. Pasakos veiksmas vyksta Žemaičių Naumiesčio miestelio viename iš daugiabučių kiemų, kuriame vyksta įvairūs pokalbiai: apie draugystę, knygas, biblioteką, skaitymą. Tuos pokalbius atidžiai seka ir analizuoja kiemo katinas Rainis. Katino pamąstymai prasmingi, leidžiantys daryti išvadą, kad skaityti verta. Renginio pabaigoje, bibliotekininkės vaikams įteikė skaitytojų pažymėjimus, padovanojo po knygų skirtuką, kuris primins apie bibliotekos darbo laiką ir saugos knygelių lapus nuo lankstymo.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_04_02_rytmetys_naumiestyje{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai