Popietė ,,Baltos lankos, juodos avys…”

sam 23462014 m. balandžio 4 d., Danutė Adomavičienė

Balandžio 2 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale vyko literatūros popietė pradinių klasių mokiniams „Baltos lankos, juodos avys…”, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai.
Vaikų knygos diena, pradėta švęsti 1967 metais, ypatinga tuo, kad sutampa su H. K. Anderseno gimtadieniu. Šis puikus pasakų kūrėjas yra įkvėpęs ne vieną vaikų rašytoją. O kas geriau gali ganyti juodas aveles baltose lankose, jeigu ne patys knygų autoriai.
Šią dieną Pašyšių bibliotekos jaunieji skaitytojai turėjo puikią galimybę pabendrauti su Šilutės krašto vaikų rašytoja Vilma Isevičiūte-Grigoniene, pristačiusia savo knygutę „Aš norėjau sesutės”.

Autorė pasakojo, kad augo labai darnioje pedagogų šeimoje. Ji buvo antras, labai visų, o ypač vyresnės sesers, lauktas vaikas. Taip gimė knygelės pavadinimas.
Renginio viešnia pasirašė knygutę mergautine Isavičiūtės pavarde. Bet ne todėl, kad norėjo likti nežinoma. Savo knygutę ji dedikavo savo tėvams. Ypač šiltai ji prisimena savo tėvelį, išėjusį amžinybėn prieš dvejus metus, ir jo pasakytus žodžius: „Niekada nepamirškite vaikystės”.
Pasak autorės, savo knygele ji siekė ne tik pasidalinti vaikystės įspūdžiais ir patirta meile, bet ir pakviesti vaikus atsitraukti nuo kompiuterių, daugiau dėmesio skirti bendravimui su draugais ir šeima. Knygutę iliustravo dailininkė Deimantė Rybakovienė, savo piešiniais puikiai atskleidusi pagrindinės veikėjos, šešiametės Emilijos, išgyvenimus. Autorė parodė ir antrosios savo knygelės rankraštį, kuris jau laukia savo gimimo. Knygelėje pasakojama, kaip Emilijai sekėsi pirmoje klasėje.
Visus sužavėjo Vilmos sukurti eilėraščiai vaikams, kuriuose puikiai atsispindi vaikų ir juos supančios aplinkos ryšys. Skambūs ir nuotaikingi eilėraščiai palydėti vaikų plojimais. Tai ženklas, kad autorė eina reikiama kryptimi, kad jos kūryba atranda savo vietą skaitytojų širdyse. Susirinkusieji palinkėjo autorei kūrybinio polėkio. Skaitytojai su nekantrumu laukia kitos jos knygelės, kurią autorė prižadėjo pristatyti Pašyšių bibliotekoje.
Popietės pabaigoje bibliotekininkė pasidžiaugė autorės kūryba, apdovanojo ištikimiausius knygų bičiulius, o taip pat pristatė Pašyšių pagrindinės mokyklos pradinukų išleistą kūrybos knygelę, kurią visi norintys gali paskaityti bibliotekoje.

sam 2347

sam 2348

Spausdinti
Facebook komentarai