Kalbėta poezijos kalba

dscf02402014 m. balandžio 16 d., Vita Gerulienė

Balandžio 10 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko poetės, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narės, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija” pirmininkės Dalios Buragienės ir Vydūno gimnazijos gimnazistų susitikimas.

Renginio metu aktorė Virginija Kochanskytė pristatė autorės kompaktinę plokštelę „Čiulba volungėlė” bei neseniai išleistą poezijos knygą „Vieną vakarą dviese…”. Minėta knyga yra jos vyro, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos valdybos pirmininko, rašytojo Vlado Burago dovana poetės gimtadienio proga. Mat vyras jai padarė itin malonią staigmeną – grįžus Daliai iš atostogų Norvegijoje, buvo įteikta ši dovana – knyga.

Aktorė V. Kochanskytė garsinę knygą „Čiulba volungėlė” pristatė netikėtai interpretuodama. Ji meistriškai perteikė poetės pasaulėjautą, įtraukdama į procesą ir gimnazistus. Aktorė poetę pristatė kaip jautrios sielos, atsidavusį savo profesijai, pašaukimui žmogų.

D. Buragienė gimė ir užaugo Šeštokuose, Lazdijų rajone. Dabar gyvena ir dirba Kaune. Kūrybą mėgstanti nuo vaikystės moteris sako turėjusi tikslą gydyti žmonių sielas ir kūnus. Tikslas yra įgyvendinamas nuolat – kūrybinis procesas nesustoja. Poetės kūrybinis bagažas solidus – arti trisdešimties knygų. Tarp jų yra ir Brailio raštu, skirtų silpnaregiams. Kūryboje atsispindi gyvenime sutiktų žmonių išgyvenimai, dažni gamtos motyvai, kt. Poezijoje apstu dedikacijų, akrostichų.

Pristatydama savo kūrybą poetė važinėja po visą Lietuvą, neaplenkdama ir mažų Lietuvos rajonų, dovanoja savo kūrybos vaisius – knygas.

Už savo kūrybą poetė yra tapusi daugelio poezijos švenčių ir literatūrinių fondų premijų laureatė. Apdovanota Amerikos biografijų instituto (JAV) Aukso medaliu (už kultūrą Lietuvai; su Vl. Buragu, 2010), Kauno miesto savivaldybės 3-čio laipsnio Santakos garbės ženklu už nuopelnus Kaunui kultūros ir literatūros srityje (2013).

Poetė pažadėjo 2015 metais savo kūrybą pristatyti F. Bajoraičio viešosios bibliotekos jauniesiems skaitytojams, mat autorės planuose – knyga vaikams.

Viešnios kūryba buvo papildytos Šilutės Vydūno gimnazijos bei F. Bajoraičio viešosios bibliotekos knygų lentynos.

 

{gallery}/documents/fotogalerija/2014_04_16_buragiene{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai