Maloni staigmena knygų namams

img 08142014 m. balandžio 25 d., Liuda Nausėdienė

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2014 metų balandžio 23-29 dienomis skelbia 14-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų”, nes biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo…..
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje balandžio 23 dieną, skirtą šeimoms ir jaunimui, įvyko Vydūno gimnazijos gimnazisto Oskaro Venckaus pirmosios knygos „Mes iš žemės” pristatymas. Moksleiviai bei jų mokytojai iš Šilutės Pamario (mokyt. Nijolė Kungelienė, Asta Memytė) ir M. Jankaus (mokyt. Laimutė Giržadienė) pagrindinių mokyklų, turėjo galimybę pabendrauti su knygos autoriumi ir jo mokytoja, idėjų palaikytoja ir skatintoja Laimute Pakalniškiene.

Oskaro knyga – fantastinė apysaka, skirta paaugliams. Ji tiesiog spinduliuoja smagiu nutrūktgalviškumu, jaunatviškais nuotykiais, nes autorius – dar gimnazistas (o knygą parašė prieš kelerius metus) ir puikiai žino, kuo gyvena šių dienų mokiniai. Kūrinys skaitytojui leidžia pasijusti personažų bendrakeleiviu ir patirti įvairių netikėtumų ir begalę įspūdžių. Knygoje apstu linksmų nutikimų, nutrūktgalviškų įvykių ir išgalvotų situacijų. Tai nuostabus siužetas, sudominantis kiekvieną, atsivertusį šią knygą.

Prisistatymą pradėjo pats knygos autorius. Jis perskaitė ištrauką, kuri iš karto pakėlė auditorijos nuotaiką, nes joje netrūko šmaikštumo ir vaikams suprantamo humoro. Oskaras jiems papasakojo knygos atsiradimo kelią, kaip jis ją penkerius metus „brandino” ir tiktai vėliau, mokytojai Laimutei paskatinus, kilo idėja ją išleisti.

Su auditorija knygos autorius pasidalino džiaugsmu, kurį patyrė tuomet, kai sužinojo, kad leidykla „Gimtasis žodis” sutinka jo apysaką išleisti. Klausytojams buvo įdomus Pamario pagrindinės mokyklos mokinės Emilijos Lidžiūtės, perskaičiusios Oskaro knygą, paruoštas puikus apysakos pristatymas, taip pat visi įdėmiai klausėsi jos dėstomų minčių, kilusių skaitant knygą. Pasak Emilijos, knyga jai tikrai patiko, todėl susidomėjusi klausinėjo Oskaro, iš kur šis semiasi tiek neribotos fantazijos, kaip jis tarsi „kiaurai permato” veikėjų dvasinį pasaulį. Juk panašių žmonių, panašių į autoriaus kuriamus personažus, pilna ir aplink mus – tai draugai, bendraklasiai, artimieji.

Tam, kad vaikai geriau jį pažintų ir suprastų Oskaras turėjo paruošęs vaizdinius atsakymus į klausimus, supažindino juos su savo kurtais animaciniais filmais, kurie, beje, yra pelnę nemažai apdovanojimų.

Oskaras papasakojo ne tik apie įdomią, neribotos fantazijos kupiną apysaką, bet ir parodė savo kurtas fotografijas, kurių parodą pavadinimu „Paukščiai” neseniai įdomiai ir išskirtinai pristatė bibliotekoje.

Visi, dalyvavusieji knygos pristatyme, suprato, kad šitokių gebėjimų turinčiam Oskarui jo pirmoji knyga „Mes iš Žemės” buvo dar vienas iššūkis jo pilname ieškojimų ir nuotykių (Oskaras ne kartą vaikams ir savo bendraamžiams per susitikimus bibliotekoje pasakojo apie nutikimus, kurie įvyksta fotografuojant) kūrybiniame procese. Kaip tik apie tai susirinkusiems kalbėjo ir jo mokytoja Laimutė Pakalniškienė, pasakodama apie jaunojo rašytojo pasiekimus įvairiose srityse, apie tai, koks jis nerimstantis ir kūrybingas. Netrūko Oskarui ir klausimų. Vaikams buvo įdomu viskas: kas paskatino jį sukurti šią nuotaikingą knygą, kas toliau laukia jo kūrybiniame kelyje, kada pasirodys kita jo knyga, kokią profesiją rinksis (mat jis jau ketvirtokas ir ruošiasi laikyti brandos egzaminus), kokios jo tolimesnės svajonės.

Knygos pristatymą Oskaras užbaigė paskatindamas vaikus nebijoti svajoti, o, svarbiausia, nebijoti savo svajones atskleisti ir jas įgyvendinti.

Pamario kraštui garbė turėti tokį perspektyvų kūrėją. Jo knygą paskaityti galima F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10). Oskaras bibliotekai padovanojo net penkias savo knygas. O įsigyti apysaką „Mes iš Žemės” galima Šilutės „Pegaso” knygyne.

Didžiausios sėkmės Tau, Oskarai.

img 0821

img 0824

img 0831

Spausdinti
Facebook komentarai