14-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė

14 ojiatviruteBiblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų…

Kiekvienas biblioteką atranda savaip. Bibliotekoje atsiveria knygų, žinių, informacijos ir kultūros pasaulis, sukurtas skirtingų pažiūrų, tautybių, lyčių ir išsilavinimo žmonių. Biblioteka įkvepia bendrauti, ieškoti, kurti. Biblioteka – daugiafunkcinė erdvė, kur saugomos senos ir kuriamos naujos istorijos, kur mezgasi pažintys, kur formuojasi įpročiai skaityti ir mokytis visą gyvenimą, kur visiems sukuriamos galimybės sužinoti, sugalvoti, keistis ir keisti.
Lietuvos bibliotekininkų draugija 2014 metų balandžio 23-29 dienomis skelbia 14-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų”, nes biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo.

Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidės balandžio 23-iąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. 2014-ieji paskelbti literatūros klasiko K. Donelaičio metais. Minėdami juos, balandžio 23 d., 12 valandą į šalies miestų ir miestelių bibliotekas pakviesime skaityti šio rašytojo, lietuvių literatūros pradininko kūrinių. Valanda su K. Donelaičiu – skaitant, klausantis, prisimenant, mėgaujantis jo kūrybos unikaliu skambesiu vėl apjungs mus.
Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 23-29 dienomis Lietuvos bibliotekose vyks renginiai, kurie glaudžiai siejasi su asmenybės ugdymu, skaitymo įpročių šeimoje formavimu, kūrybiškumo skatinimu. Kiekviena savaitės diena bus praleista skirtingai, atrandant ir išnaudojant vis kitas bibliotekų galimybes.
Laikas klasikai – skaitysime K. Donelaičio kūrybą. Bibliotekose vyks ir kiti renginiai, raginantys atrasti ar atgaivinti klasikos skaitymo malonumą, dalyvauti susitikimuose su rašytojais, literatūros tyrinėtojais.
Laikas šeimai – kviesime tėvelius su vaikučiais dieną praleisti bibliotekoje: kartu žaisti, vartyti, skaityti knygas, atrasti bendravimo džiaugsmą, knygų išmintį bei naudą.
Laikas jaunimui – kviesime jaunimą pabendrauti, padiskutuoti, pasidalinti mintimis apie ateities bibliotekas. Kokios jos būtų? Išmanios, mobilios, virtualios..? Šią dieną vyks įvairios jaunimo pamėgtos akcijos, iniciatyvos (flash mob’ai, kūrybinės dirbtuvės bibliotekoje).
Laikas bibliotekininkams – jį skirsime pokalbiams apie bibliotekininko profesiją, geriausių šalies bibliotekininkų, išradingiausiai dirbančių LBD skyrių apdovanojimams.
Laikas Tau, mielas bičiuli – bibliotekos kvies į renginius visų amžiaus grupių savo nuolatinius lankytojus bendrauti, dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas, aplankyti parodas, susipažinti su šiuolaikinės bibliotekos informacinėmis paslaugomis ir technologijomis.
Rask laiko bibliotekai, pažink ją.
Sukurk bibliotekoje savo nepakartojamą istoriją.

NACIONALINĖS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS ŠILUTĖJE PROGRAMA

Spausdinti
Facebook komentarai