Viešojoje bibliotekoje atidaryta „Grafikos kūrimo stovykla – studija”

img 12802014 m. balandžio 29 d., Loreta Liutkutė

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kristijono Donelaičio skaitykloje atidaryta ekslibrisų mokyklėlė „Grafikos kūrimo stovykla – studija” ir surengta pirmoji edukacinė pamoka „Pamario krašto atpažinimo simbolis – vėtrungės”, kurios metu ekslibrisus kūrė Pamario pagrindinės mokyklos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Užsiėmimui vadovavo ir jaunuosius dalyvius grafikos kūrimo subtilybių mokino Šilutės r. vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojas Andrius Sirtautas.

Jaunieji edukacinės pamokos dalyviai susipažino su ekslibrisų kūrimo technika, jaukioje erdvėje kūrė ekslibrisus ar kitus grafikos darbus. Užsiėmimas ne tik įtraukė, leido išbandyti savo jėgas, atskleisti kūrybiškumą, fantaziją, bet ir atnešė smagaus šurmulio, suteikė galimybę dalintis mintimis, įspūdžiais, idėjomis.

Edukacinių „Grafikos kūrimo stovyklos – studijos” užsiėmimų tikslas – formuoti vietos knygos ženklo – ekslibriso tradicijas, pažintiniais, edukaciniais, meniniais, istoriniais aspektais papildyti Pamario krašto kultūros vertybes, ugdyti jaunosios kartos kultūros paveldo tapatumo vertės suvokimą ir puoselėjimą. Kūryba išlaisvina, padeda atrasti save, atskleisti talentus. Be to, kuriant grupėje, tai ir puikus būdas bendrauti, skleisti teigiamas emocijas, kurių edukacinės pamokos metu tikrai netrūko. Tikėtina, kad tokie užsiėmimai kažkam gali tapti kelio į profesionalų meno pasaulį pradžia.

2014 m. viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose bus surengti ir kiti edukaciniai „Grafikos kūrimo stovyklos – studijos” užsiėmimai, vyksiantys gegužės, rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais, kuriuose kviečiami dalyvauti Pamario krašto vaikai (nuo 12 metų), jaunimas ar net suaugusieji ir sukurti savo ekslibrisą. Geriausius darbus numatoma pristatyti visuomenei parodoje.

Dėl išsamesnės informacijos ar noro dalyvauti edukaciniuose „Grafikos kūrimo stovyklos – studijos” užsiėmimuose prašome paskambinti tel. (8 441) 78214 ar parašyti el. paštu bnijole@silutevb.lt , loretal@silutevb.lt arba užsukti į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką, Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyrių (III a.).

{gallery}/documents/fotogalerija/2014_04_29_mokyklele{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai