Švėkšnos grafų Platerių istorija fotografijų parodoje

dscf38382014 m. gegužės 2 d., Palmyra Jančauskienė

Nacionalinės bibliotekų savaitės, kurios šūkis „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų…”, metu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale surengtas susitikimas su Violeta Astrauskiene, pristačiusia savo skaitmeninių darbų fotografijų parodą „Švėkšnos grafai Plateriai”.

Violeta kilusi iš Švėkšnos, ten prabėgo jos vaikystė, jaunystė, todėl ir paties miestelio bei ten gyvenusių grafų Platerių likimo istorija artima jos kūrybingai sielai. Viešnia papasakojo, kaip subrandino idėją sukurti grafų Platerių portretus, susietus su išlikusiais architektūriniais paminklais, ir perkelti į fotografiją.

Ši paroda sukurta 2010 metais, kai buvo minimos Jurgio Jono Vincento Platerio 200-osios gimimo metinės. Autorė surinko daug istorinės medžiagos ir savo lėšomis išleido albumą apie Švėkšnos grafų genealoginį medį. Violeta Astrauskienė aprašė jų finansinį bei kultūrinį indėlį puoselėjant miestelio augimą ir gyventojų gerovę. „Jei ne grafų dosnumas ir išmanumas, tai tikriausiai dabartinė Švėkšna nebūtų tokia įdomi ir išskirtinė”, – su nostalgija kalbėjo Violeta.

Renginį paįvairino Šilutės r. Vilkyčių pagrindinės mokyklos gitarisčių ansamblis (vad. mokyt. Jolita Valutienė).

{gallery}/documents/fotogalerija/2014_05_02_vilkyciai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai