Prisiminta rašytoja Tuvė Janson

sam 05692014 m. rugpjūčio 14 d., Danutė Bružienė

Rugpjūčio 12 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo jaunieji skaitytojai minėjo paslaptingo ir kerinčio Trolių Mumių pasaulio kūrėjos, suomių vaikų rašytojos Tuvės Janson 100-ąsias gimimo metines.

Vaikams parodyta virtuali paroda „Pasivaikščiokime Trolių Mumių autorės gyvenimo ir kūrybos takais”, kur pasakojama rašytojos biografija. Susirinkusieji sužinojo, kad nors rašytoją išgarsino jos sukurti knygų personažai, savo pašaukimu ji laikė dailę, o rašyti ją įkvėpė nuostabūs vaikystės prisiminimai, gamta. Rašytoja T. Janson tapo H. K. Anderseno premijos laureate. Knygos apie Trolius Mumius, kupinos humoro ir optimizmo, taip užkariavo pasaulį, kad jų herojai persikėlė į animacinius filmus, spektaklius, operas, papuošė galybę suvenyrų, aksesuarų, drabužių ir namų apyvokos reikmenų, kanceliarinių prekių ir atvirukų. Nedideliame Suomijos miestelyje Nantalyje yra ir Trolių Mumių slėnis, kuriame viskas kaip Tuvės Janson knygose – visas slėnis pilnas Mumių, kurie pasitinka lankytojus iš viso pasaulio ir kviečia juos pagyventi jų slėnyje ir pajausti ten tvyrančią nuostabią atmosferą.

Vėliau vaikai klausėsi ištraukų iš skaitomos T. Janson knygos ,,Troliai Mumiai. Burtininko skrybėlė”, žiūrėjo animacinį filmą „Troliai Mumiai. Medinė dėžė”. Trolių Mumių gyvenimas dar kartą sužavėjo jaunuosius skaitytojus ir kartu sukėlė didžiulį norą apsilankyti Trolių Mumių slėnyje.

Spausdinti
Facebook komentarai