Protų kovos „Pasuk makaulę” Kintuose

Protų kovos „Pasuk makaulę" Kintuose2014 m. spalio 15 d., Vaida Nausėdaitė

Beveik įpusėjus antrajam naujųjų mokslo metų mėnesiui, praūžus Tarptautinei mokytojų dienai ir jau tvirtai įsikabinus į mokslo šakas, Kintų pagrindinės mokyklos 3 klasės (pavaduojanti mokytoja Ilona Papievienė) ir 4 klasės (mokytoja Vida Viršilienė) moksleivių komandos spalio 10 d. susirungė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo organizuotose protų kovose, vykusiose Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre.

Siekdamos, kad komandų jėgos būtų lygios, skatindamos draugiškumą, mokytojos komandas suformavo burtų keliu. Vaikai traukė spalvotas korteles, tad vienoje komandoje buvo tiek trečiokų, tiek ketvirtokų. Iš viso protų kovose dalyvavo penkios komandos – „Raudonieji”, „Mėlynieji”, „Geltonieji”, „Oranžiniai” ir „Rožiniai”. Mokinių laukė keturi turai po penkis klausimus – „Muzikos garsai”, „Tikri lietuvaičiai”, „Knygų karalystė” bei „Įvairenybės”.

Po kiekvieno turo mažiausiai taškų surinkusi komanda palikdavo žaidimą. Taigi pirmieji krito „Mėlynieji”, po antrojo turo – „Geltonieji”, o trečiame ture, dviems komandoms surinkus vienodai taškų, dėl nugalėtojo vardo kovėsi likusios trys komandos. Vaikų atsakymus vertino kompetentinga komisija – mokytojos Vida Viršilienė, Ilona Papievienė ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyr. bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė.

Vaikams įdomiausias turas buvo „Muzikos garsai”, sudėtingiausias – „Tikri lietuvaičiai”, o lengviausias – „Įvairenybės”. Po kiekvieno turo kartu tikrinantis atsakymus salėje skambėdavo pergalės šūksniai ir ovacijos. Žaidimo pabaigoje paaiškėjo, kad nugalėjo „Oranžinių” komanda. Visi protų kovų dalyviai apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojams dar įteiktos ir atminimo dovanėlės.

Renginio dalyviai pradžioje bijojo, kad nesugebės atsakyti į klausimus, tačiau jau po pirmojo turo jų nuomonė pasikeitė. Tad ir ateityje bus rengiamos protų kovos, įtraukiant į jas ir jaunesniuosius Kintų pagrindinės mokyklos moksleivius.

Protų kovos „Pasuk makaulę" Kintuose Protų kovos „Pasuk makaulę" Kintuose Protų kovos „Pasuk makaulę" Kintuose Protų kovos „Pasuk makaulę" Kintuose

Spausdinti
Facebook komentarai