„Bibliotekininkai: LI-LA-RU” – tarptautiniame žuvienės virimo čempionate

„Bibliotekininkai: LI-LA-RU" – tarptautiniame žuvienės virimo čempionate2014 m. spalio 17 d., Dalia Užpelkienė

Tradiciškai kasmet į Šilutės krašte rengiamą tradicinį žuvienės virimo čempionatą atvyksta per pusšimtį žuvienės virimo meistrų, komandų, žinomiausių virėjų, politikos didžiavyrių ir šiaip šios įspūdingos pramogos aistruolių. Populiariausiame potvynių krašto renginyje kasmet dirbdavo ir bibliotekininkai: eksponuodavo ikonografijos parodas žuvų, vandenų ir žvejų temomis, teikdavo informaciją atvykusiems, ar tiesiog daugiatūkstantinės smalsuolių minios būryje žavėdavosi renginio nuotaikomis. Šįmet, pirmą kartą kartu su kolegomis iš Bauskės (Latvija) ir Kaliningrado (Rusija), šilutiškiai subūrė savo vienuolikos dalyvių komandą, išrinko jai mistišką pavadinimą „Bibliotekininkai: LI-LA-RU”, reiškiantį trijų Baltijos valstybių pavadinimų pirmuosius du skiemenis, „apsiginklavo” senoviniais žuvienės virimo įrankiais, gera nuotaika ir į – startą!

Komandos atstovavimo išlaidas čempionate finansavo prekybos tinklo „Egmina” Lietuvoje vadovai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas, svetingai apgyvendinę ir maitinę bibliotekininkų svečius – Latvijos ir Rusijos bibliotekininkus. LI-LA-RU komandą vedė trys kokai: Bauskės centrinės bibliotekos direktorė Baiba Tormane, Kaliningrado A. P. Gaidaro sritinės bibliotekos direktorė Oksana Anatoljevna Vasiljeva ir šių eilučių autorė. Be kokų, taip patkomandos sudėtyje „kovėsi”: Latvijos atstovai: Mara Kulikauska, Bauskės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, Ziedonis Delinš, ūkio vadovas, Aigars Urtans, Bauskės istorijos muziejaus skyriaus vadovas ir Aina Uščia, redakcijos „Bauskas Dzive” žurnalistė; Rusijos atstovai: Olga Viačeslavovna Bilinkina, Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja, Ana Leonidovna Kolomec, metodininkė. Šilutiškius atstovavo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos skyrių vadovės: Laima Dumšienė, Danutė Šernienė, Nijolė Budreckienė, Vita Gerulienė ir Aldona Norbutienė. Senas tradicijas turinčio Rusijos jūrų laivyno marškinėliais ir šilutiškės Vitos Gerulienės pasiūtomis virėjų kepurėmis pasidabinę trys kokai (bibliotekų vadovės) dalijo praeiviams bibliotekininkų parengtus ir išleistus lankstinukus, kvietė susipažinti su pikantiškosios žuvienės receptais, komentavo latviškos-lietuviškos ir rusiškos žuvienės ypatumus, nepraleido progos pademonstruoti knygų apie žuvį, žuvienes ir žvejus. Taip žaisdami šilutiškiai bibliotekininkai kvietė po čempionato praverti bibliotekos duris, susitikti su išradingaisiais bibliotekininkais, mokančiais ne tik dirbti, bet ir žaisti su būsimais bibliotekos lankytojais šventinėje viešojoje erdvėje (laivų uoste). LI-LA-RU komandos kapitonė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Jolita Baltutienė, visi netradiciniai kokai ir pavasarišku aprėdu pasidabinę komandos nariai vieningu solidžios čempionato vertinimo komisijos sprendimu buvo pripažinti pačia žaismingiausia ir žavingiausia čempionato komanda iš 49 renginyje dalyvavusiųjų. Lietuvos vandenų asociacijos vadovas Vaidotas Ramonas trijų valstybių „Bibliotekininkai: LI-LA-RU” komandai įteikė stilingą specialųjį prizą – įspūdingą prancūziško šampano butelį, šilutiškis verslininkas Saulius Stankevičius – autorinį fotografijų albumą „Pamario paukščiai”. Žaismingosios bibliotekininkų komandos be dėmesio nepaliko ir rajono Savivaldybės Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Pastarasis komandai įteikė Įspūdingiausio čempionato debiuto nominaciją ir dovanas.

Įsimintina, kad šešerius metus dvejoję, ar žuvienės čempionatas yra bibliotekos reklamos ir kitokia skaitytojų telkimo erdvė, bibliotekininkai tvirtai įsitikino: tikrai taip! Prie jų verdamos žuvienės katilo šurmuliavo bibliotekos gerbėjai (ir ne tik), išgirsta komplimentų, susižavėjimo, sulaukta pagyrų. Kalbėti apie biblioteką ir bibliotekininką tikrai verta visur, visomis priemonėmis ir netradiciniais būdais, nes tai „veža”!

„Bibliotekininkai: LI-LA-RU" – tarptautiniame žuvienės virimo čempionate „Bibliotekininkai: LI-LA-RU" – tarptautiniame žuvienės virimo čempionate „Bibliotekininkai: LI-LA-RU" – tarptautiniame žuvienės virimo čempionate „Bibliotekininkai: LI-LA-RU" – tarptautiniame žuvienės virimo čempionate Lankstinuko viršus Lankstinuko vidus

Spausdinti
Facebook komentarai