Rokas Flick naujausią savo romaną pristatė rusniškiams

Roko Flick naujausio romano pristatymas Rusnėje2014 m. spalio 17 d., Agnė Gerlinskaitė

Gražią auksinio rudens dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale apsilankė rašytojas Rokas Flick ir aktorė Regina Arbačiauskaitė-Flick.

Rokas Flick (iki 1989 m. – Rokas Alvydas Liaukonis) – archeologas, ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, profesorius, skaitytojui žinomas kaip romanų „Paskutinis traukinys” ir „Šiaurės Sachara” autorius. Tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” konkurse 2012 m. už abi knygas rašytojui įteikta Prozos nominacija.

Spalio 17 dieną rusniškiai rinkosi į visiems puikiai žinomo ir didžiulio skaitytojų susidomėjimo sulaukusio mūsų kraštiečio R. Flick naujo romano ,,Emma, pastoriaus duktė” pristatymą.

Rusnės bibliotekoje autorius pristatė savo knygą, o aktorė Regina Arbačiauskaitė-Flick skaitė ištraukas iš kūrinio, taip suteikdama galimybę renginio dalyviams įsiklausyti į autoriaus tekstą, įsijausti į dramatišką keturių kartų istoriją, kupiną netikėtų įvykių, žmonių likimus pakreipiančią netikėta kryptimi.

Šis romanas – tai šeimos istorija, perpildyta dramatiškų Langių šeimos įvykių bei skaudžių išgyvenimų. Tai knyga apie žmogaus gyvenimą ir likimą, apie religines kovas bei jų daromą įtaką žmonėms.

XVII a. Austrijoje, viename iš Alpių slėnių, netoli Zalcburgo, gyvenantis malūnininkas Vilhelmas Langė su žmona susilaukia dviejų sūnų. Vyresnysis Vilhelmas baigęs mokslus tampa protestantų pastoriumi – įgyvendina tėvo svajonę. Jis veda ankstesnio pastoriaus našlę Aną Šmit, auginančią sūnelį, vėliau Langėms gimsta dukra Emma. Pagrindinė šio romano veikėja ir yra Emma. Visi romane aprašomi personažai atsiradę ne šiaip sau, o iš artimųjų, pažįstamų rato.

Vilhelmas Langė, išduotas žmonos, su dukra ir anūku leidžiasi į sunkią kelionę – į Prūsų Lietuvą, nuniokotą maro ir kitų nelaimių. Prievartinė emigracija į Prūsijos karalystę tremtiniams buvo išsigelbėjimas, kita vertus, ir sunkus išmėginimas, nes teko prisitaikyti prie atšiauroko klimato, prie naujo gyvenimo būdo, mokytis sutarti su vietos gyventojais lietuvininkais, kurie į atvykėlius tremtinius žiūrėjo su neslepiama neapykanta.

Romanas turi didžiulę pažintinę reikšmę. Jame atsispindi stiprus istorinis siužetas, Rytų Prūsijos emigrantų gyvenimas. ašytojui labai artima Prūsiškos Lietuvos tematika, kadangi rašytojo protėviams taip pat teko išgyventi sunkų Rytprūsių emigrantų gyvenimą.

Rusniškiams buvo labai malonu susitikti ir pabendrauti su romano autoriumi R. Flick ir jo žmona R. Arbačiauskaite-Flick. Rusnėje rašytojas su žmona lankėsi ne pirmą kartą, tačiau noriai sutiko dar kartą čia atvykti ir pristatyti savo romaną.

cimg23211cimg2328

Spausdinti
Facebook komentarai