Ar knyga draugas vaikui?

vsp 22014 m. lapkričio 3 d., Elena Bardauskienė

Gimtą kalbą mylėk
Jos pagalba pasaulį pažinsi…
Vytautas Mačiuika

Didelis turtas yra gimtoji kalba. Knygų skaitymas ugdo jauno žmogaus dvasingumą, žmoniškumą. Skaitydamas knygas vaikas plečia ir turtina savo žodyną. Kiek daug lietuvių tauta turi sukūrusi pasakų, apsakymų, mįslių, patarlių, priežodžių… Viskas surašyta daugybėje knygų. Tik skaityk ir mokykis.

O ar patinka šiandieniam vaikui skaityti knygas? Suvokimas, kad reikia skaityti grožines knygas , pats savaime neatsiranda. Ir mokytojai, ir mokinių tėveliai turi kasdieną padėtis, patarti. Kuo dažniau vaikas ims į rankas knygą, tuo geriau skaitys. O mokėdamas sąmoningai skaityti, vaikas tampa nuovokus, greičiau susigaudo įvairiose situacijose, geriau logiškai mąsto, lavėja jo atmintis. Toks vaikas smalsus, žingeidus. Skaitantys vaikai greičiau suvokia ką aiškina pamokose mokytojas. Jiems nereikalingas išskirtinis dėmesys, nes skaitančio vaiko gabumai daug aukštesni. Savitarpio supratimas, draugiškumas, užuojauta ir kiti gerieji charakterio bruožai įsišaknija tuose mokiniuose, kurie nebijo draugauti su knyga.

Draugauti su knyga yra kur. Juk mūsų miestelyje tokia puiki F. Bajoraičio viešoji biblioteka su šauniomis bibliotekininkėmis. Vieną gražią dieną Žibų pradinės mokyklos 2a ir 2c klasės mokinukai su savo mokytojomis ir išsirengė į biblioteką susipažinti plačiau su knygos namais. Vaikus pasitiko linksmoji bibliotekininkė Liuda Nausėdienė ir nuotaikingai, įdomiai papasakojo kaip išsirinkti norimą knygą, kokios knygų skaitymo taisyklės, kaip įsigyti skaitytojo kortelę. Vaikai sulaikę kvėpavimą stebėjo „ bibliotekininką –robotą’ , kaip priima iš skaitytojo perskaitytas knygas ir išduoda pasirinktas knygas. Ekskursijos pabaigoje apžiūrėjo kaip atrodė pirmosios knygos. Stebėjo nuotaikingą filmą apie biblioteką. Geri ir gražūs knygos namai. Juose dirba nuoširdūs žmonės sėjantys gimtosios kalbos grūdus į vaikų širdis. Čia vyksta daug įdomių renginių ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.Tik tie vaikai, kurie gailisi pervertos strėle katytės, kurie braukia ašarėlę dėl Brisiaus mirties , moka mylėti gyvūnėlius ir žmones, skiria gėrį nuo blogio, melą nuo teisybės. Knyga –geriausias draugas. Draugaukime su ja.

vsp 7

vsp 6

vsp 5

vsp 4

vsp 3

vsp 1

Spausdinti
Facebook komentarai