Seime aptartas bibliotekų vaidmuo ES informacijos, mokslo ir kultūros politikoje

Sveikinimo žodį tarė Kulrūtos ministras Šarūnas Birutis2014 m. lapkričio 7 d., Dalia Vasiliauskytė

2014 m. lapkričio 5 dieną Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistai dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Bibliotekos socialiniams pokyčiams 2014: bibliotekos Europos Sąjungos informacijos, mokslo ir kultūros politikoje”, vykusioje Lietuvos Respublikos Seime. Konferencija buvo skirta atskleisti pirmojo Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio metu įvykusius pokyčius bibliotekų veikloje, analizuojant juos Europos Sąjungos informacijos, mokslo ir kultūros politikos prioritetų siekimo kontekste, o taip pat paminėti Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 95-erių metų jubiliejų.

Konferencijos pradžioje susirinkusiuosius sveikino Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Mindaugas Bastys, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius bei Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pastarasis savo kalboje teigė, kad bibliotekos, veikiančios be galo dinamiškoje ir pokyčių kupinoje aplinkoje, sėkmingai juda į priekį – šiuo metu jos dar išlieka svarbiausiomis gyventojų prieigą prie informacijos užtikrinančiomis institucijomis. „Bibliotekos sąvoka – kaip kultūros įstaigos – jau tampa per siaura”, – pažymėjo kultūros ministras. Jis teigė, kad turime kartu siekti sudaryti kuo palankesnes sąlygas gyventojams mokytis visą gyvenimą, padėti jiems prisitaikyti prie nuolatinių pokyčių ir nuolat tobulėti. Turime stiprinti bibliotekas, ugdyti jose dirbančius specialistus, taip užtikrinant, kad bibliotekų paslaugos būtų reikalingos ir naudingos”.

Tarptautinėje konferencijoje Lietuvą atstovaujantys pranešėjai dalinosi savo įžvalgomis apie bibliotekų vaidmenų kaitą Europos Sąjungos informacijos, mokslo ir kultūros politikos kontekste, bibliotekų pasiekimus ir perspektyvas kuriant Lietuvos informacinę visuomenę. Aptartos problemos ir galimybės skolinant e-leidinius Lietuvos bibliotekų lankytojams.

Į renginį sukviestiems Lietuvos savivaldybių ir centrinės valdžios atstovams, bibliotekų darbuotojams ir jų partneriams savo patirtimi dalinosi svečiai iš užsienio bibliotekų. Nyderlandų Karalystės nacionalinės bibliotekos direktorius dr. J. S. M. Basas Savenijė dalinosi savo patirtimi kuriant skaitmeninę biblioteką, įtakojančią nacionalinę ir Europos partnerystę. Atstovė iš Didžiosios Britanijos nacionalinės bibliotekos Džanet Zmroček (Janet Zmroczek) pasidalijo patirtimi dirbant su europiniais projektais britų bibliotekoje. Ji taip pat papasakojo, kaip plečiama kultūros paveldo prieiga visiems, besidomintiems šia tema. Konferencijos viešnia iš Moldovos dalinosi mintimis apie Moldovos parlamentinės bibliotekos dabartinę veiklą ir ateities perspektyvas. Latvijos nacionalinės bibliotekos direktorius Andris Vilkas papasakojo apie ypatingą įvykį Latvijos kultūriniame gyvenime –šiais metais atidarytą naująją Latvijos nacionalinę biblioteką, jos reikšmę Latvijos bibliotekininkų bendruomenei.

Konferencijoje savo pranešimus taip pat skaitė ir dalinosi gerąja bibliotekinio darbo patirtimi atstovai iš Turkijos, Kataro bei Estijos. Tai buvo jau antroji, tęstinė to paties pavadinimo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojama tarptautinė konferencija, skirta pristatyti Lietuvos bibliotekų veiklos rezultatus ES prioritetų siekimo kontekste.

Pranešimą skaito Nyderlandų Karalystės nacionalinės bibliotekos direktorius dr. J. S. M. Basas Savenijė Pranešimus ruošiasi skaityti atstovai iš Lietuvos, D. Britanijos, Kataro Tarptautinė konferencija Lietuvos Respublikos seime

 

Spausdinti
Facebook komentarai