„Knygų Kalėdų” karavanas Šilutėje pajudėjo…

knygu logo2014 m. gruodžio 1 d., Virginija Veiverienė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir globojama akcija „Knygų Kalėdos” jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą. Kalėdos – vilties, laukimo, šilumos, gerumo metas. Dalinamės viskuo, kas žmogiška – geru žodžiu, šypsena, supratingumu, nuoširdumu… „Knygų Kalėdos” – viena iš tokių galimybių. Praturtinti bibliotekas dovanojant naujus lietuvių grožinės literatūros leidinius, knygas apie Lietuvos istoriją, enciklopedijas ir žinynus.

Tai nereiškia dovanoti knygą kaip daiktą. Jūs dovanojate savo gerumą, išminties šaltinį, begalinį malonumą skaitančiajam. Pamaryje taip pat netrūksta gerų norų ir veiksmų. Tuo dar kartą įsitikino Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistai, kviesdami rajono verslininkus į „Knygų Kalėdas”. Lapkričio 27 d. vieni pirmųjų šioje gerumo akcijoje dalyvavo politikos ir verslo pasaulio atstovai: Steponas Kazlauskas (UAB „Žibai”), Arūnas Jagminas (UAB „Šilutės polderiai”), Dževaldas Žemaitaitis (UAB „Statyk pats”), Almutas Dumašius (UAB „Šilutės automobilių keliai”), Alfredas Markvaldas (UAB „Šilutės vandenys”), Saulius Stankevičius (UAB „Sauliaus transporto sistemos”), Edvardas Vitkauskas (UAB Prekybos namai „Eksa”), Vladas Kainovaitis (Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys). Ačiū Jums – atsiliepusiems, supratusiems, dovanojusiems. „Knygų Kalėdos” dar tik įsibėgėja. Naujų leidinių pamario bibliotekoms galite padovanoti visi. Neatidėliokime gerumo rytdienai, jo reikia kiekvieną minutę, kiekvieną akimirką.

img 0849Malonios artėjančių Kalėdų staigmenos. Kalėdos – stebuklų metas. Ir ne tik vaikai jais tiki. Vieni to stebuklo nekantriai laukia, kiti susikuria patys, tretiems – nukrenta lyg iš dangaus. Būtent tai bibliotekininkai ir patyrė apsilankę pas verslininką ir politiką Saulių Stankevičių. Kad S. Stankevičius – aistringas filokartininkas (atvirukų kolekcionierius), žino ne tik Šilutė. Norint surinkti gausią ir vertingą kolekciją, būtina skirti daug laiko, ieškoti bendraminčių ne tik Lietuvoje, bet užmegzti ryšius ir su kitų kraštų kolekcionieriais. Bibliotekininkus verslininko rinkinys nustebino gausumu, turiningumu, istoriškumu. Jame užtikome ir retų, vertingų knygų, viena kurių išleista senojoje Šilutėje veikusioje spaustuvininkų Sekunnų poligrafijos įmonėje. Ne veltui bibliofilas, knygotyrininkas Domas Kaunas, įvertindamas šilutiškio kolekciją, pripažino „S. Stankevičius turi lobyną, lobyną…”. Verslininkas pažadėjo, jog kitąmet su jo kolekcija artimiau susipažinti galės ir rajono bendruomenė – numatyti kultūros paveldo (knygos ir ikonografijos rinkinių) pristatymai viešosios bibliotekos filialuose. Ir maloniausia staigmena – kolekcionierius bibliotekininkams padovanojo tris atvirukų su senosios Šilutės vaizdu originalus, išleistus fotografo A. Philipeit. Viename atviruke yra 1933 m. užrašytas nežinomo asmens rankraštinis tekstas vokiečių kalba. Dėl priklijuoto pašto ženklo ir antspaudo atvirukas turėtų būti įdomus ir filatelistams. Ypatingą dovaną kolekcionierius yra pažadėjęs ir viešosios bibliotekos 70-mečiui.

Spausdinti
Facebook komentarai