Subtili šilko magija sušildė šilutiškius

Parodos Šilkas kaip kava" atidarymas2014 m. gruodžio 10 d., Daiva Jucikaitė

Advento pavakarę, Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusios akcijos „Knygų Kalėdos” metu, šilutiškiai buvo pakviesti į susitikimą su menininkėmis – palangiške Egle Lipinskaite ir šilutiške Daiva Kostiuškiene.

Bibliotekos pastogėlėje eksponuojamoje jungtinėje tapybos ant šilko parodoje „Šilkas kaip kava” miestelėnai turėjo galimybę pamatyti jų sukurtus nuostabius, subtilia elegancija dvelkiančius darbus. Dailininkė Eglė Lipinskaitė pristatė dvylika ant šilko nutapytų paveikslų, vaizduojančių dvylika zodiako ženklų. Daiva Kostiuškienė, pirmą kartą atverdama ir parodydama savo kūrybą, atėjusius nustebino sukurtų šalikėlių ir kalėdinių dekoracijų eglutei įvairove ir grožiu. Šia paroda jos supažindino su plačiomis tapymo ant šilko galimybėmis.

Kūryba ant plonyčio, švytinčio, natūralaus šilko audinio pilna paslapčių, jausmų, emocijų atspindžių. Menininkės pristatydamos parodą papasakojo apie šių darbų kūrimo ypatumus. Anot autorių, „kai šaltą žiemą įžengi pro duris tave apgaubia malonus kavos aromatas, pajunti šilumą ir jaukumą. Kažkas panašaus nutinka, kai paimi teptuką į rankas ir perbrauki per plonytį šilką.” Tuomet patenki į magišką, subtilia energija dvelkiantį šilko pasaulį, užburiantį ir nebepaleidžiantį. Tapymas ant šilko yra tartum meno terapija, kuria užsiimti gali kiekvienas. Tapant ant šilko nereikia itin didelių menininko gabumų ar įgūdžių. Reikia užsimerkti ir džiaugtis tapymo malonumu, jausti tai, kas miela, šilta ir jauku.

Dailininkės Eglės Lipinskaitės nutapyti dvylikos zodiako ženklų paveikslai įkūnija dvylika skirtingų moterų charakterių. Juos menininkė nutapė pagal jų gyvenimo patirtis ir išpažintis. Šie darbai atskleidžia po moters paslapties skraiste slypinčias savybes. Anot autorės, „žavios moterys slepia daug bruožų: žavesį, grožį, meilę, bet ir…”. Ji prisipažino, kad seniai puoselėjo mintį nutapyti zodiako ženklus. Šią svajonę jai įgyvendinti padėjo moterys, visus metus pozuodamos jos paveikslams.

Šilutiškė Daiva Kostiuškienė, pasakodama apie savo susitikimą su šilku, sakė, kad šis plonytis, natūralus audinys jai suteikia grožio, šilumos ir magijos pojūtį. Su juo gali daryti, ką nori. Ant balto šilko užlietos spalvos suteikia laisvę ir galimybę pasidalinti paslaptimi su kitu žmogumi, kai skarelės susitinka su moterimi ir jos pasauliu.

Susirinkusius į parodos atidarymą maloniai nustebino Eglės Lipinskaitės ir Daivos Kostiuškienės sukurtų paveikslų ir skarelių spalvinės gamos panašumas. Gal todėl, kad jų abiejų mėgstamos spalvos – mėlyna ir violetinė. Ši jų jungtinė paroda „Šilkas kaip kava” yra persmelkta subtilaus grožio, spalvų, šviesos pajutimo ir perteikimo jausmo.

Menininkių tapybos ant šilko darbų magišką plevenančio šilko lengvumo ir kavos aromato nuskaidrintą nuotaiką sukurti ir pajusti padėjo Šilutės kantri muzikos grupės „Karčemėlė” jaunųjų muzikantų Rūtos Šerpytytės ir Dovydo Mažono atliekamos melodijos.

Eglės Lipinskaitės ir Daivos Kostiuškienės tapybos ant šilko jungtinę parodą „Šilkas kaip kava” galite pamatyti užsukę į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlę (Tilžės g. 10, IV a.). Paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Maloniai kviečiame apsilankyti ir pamatyti subtilia elegancija dvelkiančius tapybos ant šilko darbus.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_12_10_paroda{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai