Akcija „Knygų Kalėdos” Šilutėje pasiekė rekordą

img 38512015 m. sausio 9 d., Sandra Jablonskienė

Akcija „Knygų Kalėdos” savo kelionę pradėjo Prezidentūros Baltojoje salėje, Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei kartu su vaikais įžiebus Kalėdų eglę. Ši akcija nuvilnijo per visas Lietuvos bibliotekas, skleisdama žmonėms žinią apie tai, kad jie gali dovanoti knygas ir praturtinti bibliotekas naujais lietuvių grožinės literatūros leidiniais, knygomis apie Lietuvos istoriją, enciklopedijomis ir žinynais. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, įsijungdama į šią akciją, kvietė Pamario krašto bibliotekos skaitytojus, bičiulius, mecenatus, rajono Savivaldybės, įmonių, įstaigų vadovus, politikus, verslininkus bei miestelėnus dovanoti knygas savo bibliotekai. Jie dosniai dalijosi savo gerumu ir mielai dovanojo knygas bibliotekoms.

Akcijos metu bibliotekose surengti dvidešimt keturi „Knygų Kalėdoms” skirti renginiai, į kuriuos rinkosi bendruomenės nariai, kad galėtų prasmingai praleisti advento laiką, pabūti kartu, pabendrauti. Bibliotekos kvietė į literatūros ir muzikos popietes, lietuvių autorių kūrybos skaitymus, advento vakarones, bibliotekininkai kartu su jaunaisiais skaitytojais aptarė Kūčių ir Kalėdų papročius, žaidė įvairius advento žaidimus.

Kalėdiniu laikotarpiu Pamario bibliotekose lankėsi populiarusis dailininkas ir rašytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Kęstutis Kasparavičius. Skaitytojams jis papasakojo ne tik apie save, bet ir apie knygos iliustracijos kelią nuo eskizų iki spaustuvės. Dalyviai susipažino su dailininko darbo įrankiais, medžiagomis ir patys įsijungė į kūrybinį procesą piešdami žirafą, kuriai davė vardą Zosė.

Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narys, Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laureatas Audrius Šikšnius viešosios bibliotekos filialuose surengė susitikimų ciklą, pristatydamas septintąją savo kūrybos knygą „Motinų valanda”.

Šilutiškiai bibliotekininkai beveik visus metus mėgavosi tarptautiniam ekslibrisų konkursui „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas” siunčiamais dailininkų darbais. Konkursą vainikavo ekslibrisų parodos atidarymas ir parodos katalogo, kurį parengė viešoji biblioteka, o idėją finansavo Šilutės rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba, pristatymas. Atvykusius dailininkus pagerbė ir rajono Savivaldybės atstovai. Svečiai renginio metu atliko ir kilnią misiją – įsijungdami į akciją „Knygų Kalėdos” skaitytojams padovanojo šūsnį vertingų knygų.

img 3810Akcijos metu Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtas padėkos vakaras visiems bibliotekos bičiuliams, prisidėjusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos”. Vakaro metu šilutiškis poetas Marijus Budraitis skaitė eilėraščius iš savo poezijos rinkinio „Duoklė lietuviškam raidynui”. Skambėjo pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario Brass” šventinė programa, o visų susirinkusiųjų akis džiugino kalėdinė eglė, pastatyta iš bibliotekai padovanotų knygų. Kiekvienoje iš jų buvo įrašytas aukotojo vardas. Kalėdine dvasia dvelkiančioje bibliotekos palėpėje bibliotekininkai nuoširdžiai dėkojo visiems, aukojusiems knygas. Geradarius jie vadino Knygos riteriais ir padovanojo po pirmąjį bibliotekos Knygos ženklą – specialų bibliotekos sukurtą ženkliuką mecenatams.

Kalėdos tikrai turi magiškos gerumo ir nuoširdumo dvasios. Akcijoje „Knygų Kalėdos” dalyvavo 189 geradariai, padovanoję bibliotekai 1005 knygas, kurių vertė – 21 408,23 Lt. Tad rekordas iš tiesų pasiektas. Akcijos „Knygų Kalėdos” dalyviai, dovanoję knygas, dovanojo savo gerumą, išminties šaltinį, begalinį malonumą skaitančiajam. Esame labai dėkingi už dovanotas knygas.

 

 

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai