Grabupių bibliotekoje vaikai gilinosi į rusų arbatos gėrimo tradicijas

Grabupių bibliotekoje vaikai gilinosi į rusų arbatos gėrimo tradicijas2015 m. sausio 13 d., Šarūnė Gerulytė

Sausio 9 d. Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus Nykštukų mokyklėlės vaikai lankėsi F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale. Čia jie sušilo prie arbatos puodelio ir sužinojo apie senas rusų tautos arbatos gėrimo tradicijas. „Rusaitė” bibliotekininkė mažuosius lankytojus pasitiko pasipuošusi tautiniais drabužiais, šylančiu virduliu, rusiškai vadinamu samovaru, bei linksma tautine muzika.

Arbatos gėrimo tradicijų pristatymo bibliotekoje idėją parsivežė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistai išvykoje pas ilgamečius partnerius – bičiulius iš Kaliningrado (Rusija) sritinės vaikų A. P. Gaidaro bibliotekos. Šie renginiai tapo tęstiniai ir keliaujantys po rajono kaimų ir miestelių bibliotekas (projektas „Mokykla + Biblioteka = Žinios XXL”).

Norėdama atskleisti bent dalelę rusų nacionalinių ypatybių, šių eilučių autorė mokėsi tautinių šokių pagrindinių žingsnelių. Ši dalis buvo viena linksmiausių, energingiausių. Vaikai prisišoko, sušilo, pilni įspūdžių susėdo į ratuką atsikvėpti, pabendrauti prie arbatos puodelio.

Mažieji išgirdo apie samovarą, sužinojo, kad tai yra neatsiejama rusų tautos gyvenimo būdo dalis. Jis itin plačiai atsispindi liaudies patarlėse, pasakose, didžiųjų rusų literatūros klasikų A. Puškino, N. Gogolio ir kitų rašytojų kūryboje. Rusų gyvenime samovaras užimdavo neeilinę vietą. Vaikams buvo įdomu tai, kad ištikus nelaimei, negandoms, bėgdami iš namų rusai pirmiausiai pasiimdavo du daiktus – ikoną ir samovarą.

Vaikai sužinojo, kad rusų arbatos gėrimo tradicijos žinomos visame pasaulyje. Didžiulis, arbatos aromatą skleidžiantis virdulys atsidūrė Niujorko centre, nes čia veikia restoranas „Rusiška arbatinė”, įrengtas 1930-ųjų metų tematika. „Rusiškos arbatinės” esminis išskirtinumas – 28 auksiniai virduliai.

Susitikimo metu kiekvienam leista pačiam pabandyti įsipilti karštos arbatos – juk išbandyti savo jėgas bičiulių būryje ir smagu, ir svarbu.

Arbata, cukraus gabalėliai, medus, saldūs riestainiai tiko ne tik prie rusiškos arbatos, bet ir prie rusiškos animacijos – šiuo metu tokio populiaraus filmuko „Maša ir lokys”.

Grabupių bibliotekoje vaikai gilinosi į rusų arbatos gėrimo tradicijas Grabupių bibliotekoje vaikai gilinosi į rusų arbatos gėrimo tradicijas

Spausdinti
Facebook komentarai