Pristatyta Sauliaus Stankevičiaus (Šilutė) fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai”

Pristatyta fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai"2015 m. sausio 24 d., Onutė Miliauskienė

Ketvirtadienio popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų ir Juknaičių filialuose atidaryta Sauliaus Stankevičiaus (Šilutė) fotografijos paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai”.

Šilutiškis fotografas, kolekcionierius Saulius Stankevičius domisi motociklų sportu, povandeniniu nardymu ir povandenine fotografija, kolekcionuoja senovinius atvirukus, antikvarinius daiktus, fotografuoja gamtą.

Jis yra užfiksavęs 280 tūkst. gamtos kadrų, fotoaparatu įamžinęs 170 iš 380 Lietuvoje aptiktų paukščių rūšių. Saulius Stankevičius yra išleidęs senovinių atvirukų albumą „Heydekrug. Šilutės krašto istorija atvirukuose” (2011) bei fotografijų albumą „Pamario paukščiai” (2012).

Renginių metu fotografas papasakojo apie kiekvieną nufotografuotą paukštelį ir žvėrelį, apie tai, kiek laiko ir kantrybės reikia, kol juos pagauna fotoobjektyvo akis.

Domėtasi, kaip fotografuojama po vandeniu. Saulius Stankevičius pasakojo apie lankytus nardymo kursus, apie tai, kokį aparatą ir apšvietimą reikia naudoti.

Saulius Stankevičius parodos pristatymo metu užsiminė, kaip kilo idėja kolekcionuoti atvirukus, kuriuos surinko iš gyventojų. Kolekcijoje yra atvirukų net iš Afrikos. Jo kolekcijoje yra ir senovinių atvirukų su Usėnų krašto vaizdais.

Usėniškiams ir juknaitiškiams labai patiko Sauliaus Stankevičiaus pasakojimas apie gamtą, pomėgius, dalyviai jautėsi taip, lyg patys pabuvoję fotografo vietoje.

Pristatyta fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai" Pristatyta fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai" Pristatyta fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai"

Spausdinti
Facebook komentarai