Kompiuterinio raštingumo pamokos Inkaklių bendruomenės vaikams

Kompiuterinio raštingumo pamokos Inkaklių bendruomenės vaikams2015 m. vasario 21 d., Daiva Milkerienė

Vasario 10 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale bendruomenės vaikai surengtame užsiėmime buvo mokomi saugiai pateikti asmeninę informaciją internete, jiems suteikta informacijos apie grėsmes, kylančias internete.

Bibliotekininkė Daiva Milkerienė pakvietė renginyje dalyvavusius Inkaklių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinius pokalbiui, kurio metu, žiūrint skaidres „Asmeninės informacijos pateikimas ir saugumas”, buvo mokomasi, kaip apsaugoti savo kompiuterius nuo kenksmingų programų poveikio, kokią asmeninę žodinę ir vaizdinę informaciją galima skelbti internete ir kokios ne, į ką būtina atkreipti dėmesį. Kalbėta apie elektronines patyčias, „Vaikų liniją”, kuria teikiama pagalba internete nukentėjusiems vaikams. Tos dienos renginys užbaigtas filmuko „Niekada nežinai, kas kitoje pusėje” (Youtube) peržiūra.

Kiti užsiėmimai buvo praktiniai. Vasario 13 d. mokymų tema – „Virtualios pažintys. Dalinimasis informacija”. Inkaklių bendruomenės vaikai mokėsi atlikti saugius nustatymus „Facebook’e”, „Skype” programoje, kad apsaugotų savo asmeninę informaciją. Jiems paaiškinta, kokiomis nuotraukomis galima dalintis viešai, o kokiomis – tik draugų rate, kaip saugiai susirašinėti žinutėmis ir kt.

Vasario 20 d. vaikai rinkosi į biblioteką mokytis ir pramogauti. Praktinių užsiėmimų tema – „Žaisdami mokomės”. Dalyviams pristatytos mokomųjų programų svetainės, žaidimai. Žaidžiant linksmus žaidimus galima išmokti skaičiuoti, daugybos lentelę, pažinti geometrines figūras, išmokti taisyklingai lietuviškai rašyti, pažinti gyvūnų spalvas, piešti įvairiomis programomis ir kt.

Spausdinti
Facebook komentarai