Pamario ir pajūrio girių grožis – Jono Danausko ir Selemono Paltanavičiaus knygoje

Knygos „Kur jūros vėjas girių viršūnėse" sutiktuvės2015 m. vasario 21 d., Ingrida Zakaraitė

Vasario 19 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rinkosi tie, kurie domisi knyga, fotografija, gamta ir Šilutės kraštu. Bibliotekoje buvo surengtos naujos knygos „Kur jūros vėjas girių viršūnėse” sutiktuvės.

Pristatyme dalyvavo ir patys knygos autoriai – fotografas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, knygos sudarytojas, daugybės knygų nuotraukų autorius, o kai kurių ir sudarytojas Jonas Danauskas. Jis yra surengęs ne vieną personalinę parodą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kartu atvyko šios knygos teksto autorius Selemonas Paltanavičius – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, laidų vedėjas, prozininkas, rašantis vaikams.Knygos „Kur jūros vėjas girių viršūnėse" sutiktuvės

Knygoje „Kur jūros vėjas girių viršūnėse” gausu trumpų pasakojimų apie pajūrio ir pamario girias. Netrūksta įspūdingų fotografijų, kurios atsirado po kiek daugiau nei vienerių metų darbo gamtoje. Anot knygos autorių, apie nepaprastą šio krašto girių grožį galima kurti dainas, tačiau jų tikslas buvo parašyti paprastus, visiems suprantamus pasakojimus. Knygoje rašoma apie regiono miškų struktūrą, jų dydį, medžius galiūnus, apie Šilutės rajone esančius Žalgirių ir Kintų miškus, Nemuno deltą ir jos girias, Aukštumalos pelkę ir kitus gamtos kampelius.

Nors leidinio pristatyme dalyvavo išties didelis būrys krašto mylėtojų, tačiau pasakotos istorijos nepaliko abejingo nė vieno renginio dalyvio. Vieni pasakojimai buvo nauji ir negirdėti, o kiti tiesiog priminė Pamario krašto grožį ir unikalumą.

Knygos „Kur jūros vėjas girių viršūnėse" sutiktuvėsKnygos „Kur jūros vėjas girių viršūnėse" sutiktuvėsKnygos „Kur jūros vėjas girių viršūnėse" sutiktuvės

Spausdinti
Facebook komentarai