Šilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekose

Šilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekose2015 m. vasario 21 d., Dalia Vasiliauskytė

Šeštadienį visoje Lietuvoje buvo rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Šiemet Pamario krašto gyventojus rašyti diktantą kvietė Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka bei Kintų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio filialai.

Diktanto dalyviams buvo pateiktas rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstas „Pokalbis”. Diktantas transliuotas tiesioginiame LRT radijo eteryje nuo vienuoliktos valandos. Tekstą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.Šilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekose

Pasitikrinti lietuvių kalbos žinių į biblioteką ir jos filialus atvyko gimnazijų gimnazistai, pagrindinių mokyklų moksleiviai, studentai, tėveliai su savo mažamečiais vaikais, įstaigų darbuotojai. Progos rašyti diktantą nepraleido ir patys bibliotekininkai.

Pasibaigus diktantui jį rašiusieji dalijosi įspūdžiais. Daugumos nuomone, iš pradžių atrodė, jog diktantą rašyti bus išties sunku, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai visai įdomi ir įveikiama užduotis. Tai puiki proga pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias bei išgirsti vieno iš lietuvių rašytojų tekstą, sukurtą specialiai Nacionalinio diktanto konkursui.

Nacionalinio diktanto finalas bus rengiamas Vilniuje balandžio mėnesį. Jo tiksli data bus paskelbta vėliau. Šilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekoseFinalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Įmonės, įstaigos ir organizacijos varžysis atskiroje grupėje „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai”. Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 23 dieną svetainėse www.diktantas.lt, www.vlkk.lt ir portale DELFI.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas, rengiamas nuo 2005 m. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Šilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekoseŠilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekoseŠilutiškiai Nacionalinį diktantą rašė bibliotekose

Spausdinti
Facebook komentarai