Grabupių bibliotekoje vaikai rodė spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai

Grabupių bibliotekoje vaikai rodė spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai2015 m. kovo 12 d., Šarūnė Gerulytė

Kovo 10-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale knygų bičiulių būrelis „Karakumų asilėliai” pakvietė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus moksleivius į teatrinę inscenizaciją „Senovės lietuviai”. Bendraklasiai, draugai, mokytojai spektaklio metu sužinojo, kada ir kaip atsirado pirmieji senovės lietuviai, kodėl reikia mylėti savo šalį ir t. t.

Grabupių bibliotekoje vaikai rodė spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienaiLinksmosios „senjorės”, Augustė, Valdonė ir Sonata, parodė, ką išmoko per savo ilgą gyvenimėlį. Jos papasakojo apie pradžių pradžią akmens amžiuje, apie senovės religiją. Publika turėjo ne tik klausytis bet ir dairytis, kada netikėtai išlys žalčiai, Perkūnas ar garbinama, visada švytinti Saulė. Žaviosios močiutėlės papasakojo vaikams, kodėl visi čia susirinko. Pasak pirmokės Augustės, labai svarbu žinoti iš kur mūsų tauta atsirado, kas mes esame, kur mes gimėme ir augame, mokomės ir tobulėjame, todėl turime mylėti savo šalį ne tik sausio 13-ąją, vasario 16-ąją, kovo 11-ąją, bet kiekvieną dieną. Mažoji Augustė savo draugams papasakojo, kad praėjusią savaitę jai ir jos bendraklasiams netikėtai šovė mintis nusifilmuoti trumpam, tačiau nuoširdžiam sveikinimui Lietuvai (sveikinimas pateiktas Šilutės kultūros ir pramogų centro „Facebook’o” paskyroje). Sveikinimo įrašą vaikai parodė mokyklos draugams. Prie sveikinimų prisidėjo ir patys mažiausieji (mokytoja Marija Kuisienė). Šie drąsiai padeklamavo eilėraštukų, skirtų Lietuvai.

Grabupių filiale Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti surengti Šviesos skaitymai „Lietuva – tai visi!” (pagal Justino Marcinkevičiaus knygą „Pažadėtoji žemė”). Skaitymus padėjo rengti Grabupių skyriaus pedagogės Violeta Verbickienė, Drąsutė Vaitkeviečienė, Salomėja Tarozienė, Marija Kuisienė. Renginyje dalyvavo Šilutės Žibų pradinės mokyklos pavaduotoja Ramunė Vaidilienė, kuri prisijungė prie skaitymų ir prie gražių sveikinimų Lietuvai.

Grabupių bibliotekoje vaikai rodė spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienaiGrabupių bibliotekoje vaikai rodė spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienaiGrabupių bibliotekoje vaikai rodė spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai

Spausdinti
Facebook komentarai