Eilėmis budiname pavasario gamtą

Eilėmis budiname pavasario gamtą2015 m. kovo 19 d., Dalia Žemgulienė

Saulėtą kovo 16 dienos popietę į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą rinkosi visi, neabejingi poezijai. Čia vyko Macikų socialinės globos namų gyventojos Leonidos Laureckytės kūrybos popietė.

Autorė yra išleidusi dvi eilėraščių knygeles. Jas išleisti padėjo Macikų socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša. Autorė skaitė savo kūrybos eiles, pasakojo apie sudėtingą gyvenimo kelią.

Leonida Laureckytė gimė 1944 metų birželio 8 dieną tremtinių šeimoje. Tėvas kalėjo Vorkutos lageryje. Prabėgo daug metų tremtyje. Grįžusi į Lietuvą ji susipažino su jordaniečiu, studijavusiu mediciną Lietuvoje. Meilė nubloškė į Jordaniją. Ten ji susilaukė ir užaugino dvi dukras ir sūnų. Jordanijoje pragyveno 20 metų. To krašto klimatas karštas ir neįprastas, todėl Leonida labai pasiilgdavo Lietuvos jūros, miškų ir vėsių vakarų. 1984 metais ji grįžo į Lietuvą. Du vaikai liko gyventi Jordanijoje, dukra gyvena Amerikoje. 1987 metais Leonida apsigyveno Macikų socialinės globos namuose. Sužavėta Macikų gamta, jos sodria žaluma, ėmė kurti eiles.

Pirmus eilėraščius, skirtus geriausiai draugei, Leonida Laureckytė parašė būdama 14 metų. Eiles rašyti paskatino Lietuvos gamtos grožis. Matyti gamtos vaizdai perkelti į eilėraščių posmus. Autorė nuoširdžiai bendravo su renginio dalyviais, atsakinėjo į užduodamus klausimus ir prasitarė, kad pakeliui jau trečioji poezijos knygelė, su kuria pažadėjo supažindinti poezijos mėgėjus.

Eilėmis budiname pavasario gamtą

Spausdinti
Facebook komentarai