Traksėdžių bibliotekoje lankėsi gamtos fotografas

Traksėdžių bibliotekoje lankėsi gamtos fotografas2015 m. kovo 19 d., Klemensas Stulga

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininkė Vida Paldauskienė pakvietė bendruomenės narius į susitikimą su žinomu Šilutės rajono gamtos fotografu Sauliumi Stankevičiumi.
Prieš atvykstant svečiui, bibliotekos lankytojai jau buvo spėję apžiūrėti didelio formato fotografijų parodą, kurios pagrindinė tema – Pamario krašto paukščiai.

Į susitikimą atvykęs S. Stankevičius labai įdomiai pasakojo apie mūsų kraštuose perinčius ar pro Pamarį migruojančius paukščius. Savo pasakojimą jis iliustravo skaidrėmis. Klausytojai sužinojo, kiek daug laiko ir kantrybės reikia, jeigu nori padaryti įspūdingą nuotrauką apie paukščių, laukinių gyvūnų gyvenimą. Visus nustebino fotografijų autoriaus žinios apie paukščius – buvo ne tik komentuojamos nuotraukos, bet ir vardijami visų paukščių lietuviški ir lotyniški vardai, klausytojai bandė spėti, koks paukštis nufotografuotas.

Iš senjorės Danutės Mikalauskienės išgirdęs, kad netoli jos daugiabučio augančią seną pušį aplanko baltasis genys, ponas Saulius, pasibaigus susitikimui, nuvyko tą vietą apžiūrėti, su ponia Danute sutarė, kad ji, pamačiusi garsųjį paukštį, nedelsiant apie tai informuos nuotraukų autorių.

Susitikimo metu kalbėta ne tik apie Pamario paukščius ir gyvūnus – S. Stankevičius visus supažindino su neseniai išleista knyga apie senuosius Rusnės atvirukus, spalvotu leidiniu apie povandeninį Raudonosios jūros gyvenimą.

Traksėdžių bibliotekoje lankėsi gamtos fotografas

Spausdinti
Facebook komentarai