Vaikų meilės knygai diena

Bibliotekoje minėta Tarptautinė vaikų knygos diena2015 m. balandžio 4 d., Irma Grauslytė

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Nelengva su kuo nors palyginti tą neįprastą šventę. Gal su Meilės diena? Tuo labiau, kad abi jos beveik kartu, prieš keletą metų, pradėjo įsitvirtinti Lietuvoje. Vaikų meilės knygai diena?!… Kai kuriems suaugusiems, skatinantiems, diegiantiems tą meilę knygai, išgyvenantiems dėl jos likimo, tai iš dalies yra profesinė šventė.

Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais, jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Šiemet vaikų knygos diena ypatinga tuo, kad sutampa su H. K. Anderseno 190 metų jubiliejumi. Tai, kad per šio rašytojo gimtadienį minima Tarptautinė vaikų knygos diena, kad jo vardu pavadintas pagrindinis pasaulinis apdovanojimas už kūrybą vaikams, rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiriama šiam didžiam rašytojui. Jo vardas tapo savotiška vaikų literatūros ir, apskritai, pasakiškumo, poetiškumo emblema.

Prie pasakiškumo paslapties prisiliesti į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką buvo pakviesti miesto darželių-lopšelių „Raudonkepuraitė” ir „Ąžuoliukas” ugdytiniai. Jiems buvo parodytas spektaklis pagal Betinos Gotzen-Beek knygą „Teodoras Kubilinis ir geriausias pasaulyje tortas”. Nenusakomai žaviai mažieji aktoriukai vaidino apie tai, ką reiškia švęsti gimimo dieną ir kaip draugystės kerai nugali visus nesklandumus. Šias paslaptis mažiesiems smalsuoliams atskleidė miesto darželio-lopšelio „Žibutė” auklėtiniai ( priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lidija Balsienė, auklėtoja Vitalija Stankaitienė, muzikos mokytoja Lina Vaičionienė).

Belaukiant mažųjų aktorių ir jų spektaklio, vaikus linksmai nuteikė bibliotekos sukurto filmuko „We are happy in Šilute library” (liet. „Esame laimingi Šilutės bibliotekoje”) peržiūra. Biblioteka sušilo nuo vaikų įnešto džiugesio, atsisveikinus dar ilgai atsikartojo vaikų juoko ir vaikiško šurmulio aidas.

Bibliotekoje minėta Tarptautinė vaikų knygos dienaBibliotekoje minėta Tarptautinė vaikų knygos dienaBibliotekoje minėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Spausdinti
Facebook komentarai