Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo skaitymais ir informacinių technologijų konferencija

IMG 34472015 m. balandžio 24 d., Žaneta Jokužytė, Liuda Nausėdienė

Balandžio 23 dieną startavo 15-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios metu Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka ir jos filialai kviečia į susitikimus, skaitymus, parodų atidarymus, protų mūšius ir kitus renginius. Kaip įprasta, Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasideda UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną ir jos atidarymo šventė visoje Lietuvoje vyksta tuo pačiu metu – balandžio 23 d. dvyliktą valandą.

Šios savaitės metu akcentuotas dėmesys į kuriančių kraštiečių kūrybą, nes 2015-ieji yra paskelbti Lietuvos etnografinių regionų metais. Tad ketvirtadienio popietę Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje savo kūrybą vaikams skaitė šilutiškė bibliotekininkė, nacionalinio vaikų literatūros konkurso, organizuojamo labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus”, laureatė Ignė Zarambaitė. Į susitikimą buvo pakviesti Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 7c klasės mokiniai (auklėtoja Irutė Trečiokienė Valanda praleista su jaunąja kūrėja moksleiviams neprailgo. Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse Metų debiutante pripažinta Ignė pakerėjo vaikus nuoširdžiu bendravimu. Moksleiviams jaunoji rašytoja sakė, kad nebūna taip, jog kūrybos mūza nuolatos paploja per petį ir pati pakviečia kurti. Pastangų ir pasišventimo tenka pačiai nemažai įdėti. Tačiau pradėjus kurti ji taip susidraugauja su savo veikėjais, jog istorijoms pasibaigus ji labai jų pasiilgsta. Autorė nuolatos susitinka su jais, tik jau kitose istorijose. Kartais įkvėpimas aplanko ir naktimis, tada mintys ypatingai aiškios ir šviesios, tarsi pačios žvaigždės diktuotų jas. Kūryba Ignei tarsi skrydis virš kasdienybės, ji praskraidina ją, nuolatos verčia svajoti ir, aišku, laukti savo kūrybos įvertinimo. Ignės pasakojimas apie kūrybos pradžią, apie ieškojimus ir atradimus kuriant literatūrą vaikams sudomino klausytojus. Klausimų jaunajai rašytojai tikrai netrūko. Skaitomos ištraukos iš Ignės literatūrinės kūrybos taip pat nepaliko abejingų.
Dalyviams daug juoko sukėlė ir į vaikystę sugrįžti padėjo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 1e klasės pradinukai (auklėtoja Snieguolė Diekontienė). Jie parodė Hugo Šojaus sukurtos pasakos „Tilvikas, varnalėša ir šikšnosparnis” inscenizaciją. Prie šio spektaklio sukūrimo prisidėjo ir žinomas režisierius Gytis Padegimas.

IMG 3457

IMG 3456

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 3496

 

 

 

15-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tikslas, atsižvelgiant į Liono deklaracijos svarbą, – parodyti bibliotekų vaidmenį mažinant informacinę atskirtį, ugdant informacinio raštingumo gebėjimus, kurie padeda rasti patikimus duomenis ir kokybiškas paslaugas. Atsižvelgiant į tai Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengta jau 11-oji tradicinė konferencija „Informacinės technologijos mokinių darbuose”. Joje pranešimus skaitė ir savo darbus pristatė tiek informacinių technologijų specialistai, tiek mokyklų moksleiviai bei gimnazijų gimnazistai. Šilutės rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas (informatikai) Antanas Balvočius kalbėjo apie kompiuterių reklamas. Donatas Dobilinskas, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius, mokė susirinkusiuosius, kaip neišeinant iš namų užsisakyti arba rezervuoti bibliotekos leidinį naudojantis interneto svetaine www.silutevb.lt.

Įdomius savo darbų pristatymus parengė Šilutės miesto ir rajono moksleiviai, gimnazistai. Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai Gytė Gužauskaitė ir Gerda Šlažaitė bei Benas Taroza ir Natalija Ivanova (darbo vadovės Nijolė Būdvytienė, Selestina Saudargienė) parodė savo sukurtus filmukus, kuriuose pasakojama apie senąją Šilutę ir užfiksuoti praeitį menantys miesto vaizdai. Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokiniai Vakarė Balandytė ir Gražvydas Kriščiūnas buvo paruošę stendinį darbą „Mano klasės kalendorius” (vad. Rita Kriščiūnienė). Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistė Emilija Šikšniūtė pasidalijo patirtimi, kaip kurti atvirukus naudojantis programa „Scribus” (vad. Tatjana Balvočienė). Pasitelkusi informacines technologijas piešinį „Žiemos pasaka rogėse” nupiešė Gardamo pagrindinės mokyklos mokinė Ugnė Lidžiūtė (vad. Jurgita Kasputienė). Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos gimnazistai Lukas Jankauskas ir Karolis Gumauskas skaitė pranešimą apie kūrybiškumo ugdymą gimnazijoje (vad. Raimonda Mankevičienė). Naudinga buvo pasiklausyti Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazisčių Kamilės Gendvilaitės ir Karolinos Lankutytės pranešimo apie svetainių kūrimą naudojant JIMDO (vad. Tatjana Balvočienė). Stendinį darbą „Mano namo maketas” parengė Švėkšnos „Saulės” gimnazijos gimnazistas Tomas Danielkus (vad. Gražina Starkutienė). GPS imtuvų ryšio kokybės tyrimo rezultatus aptarė Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos gimnazistai Linas Gudjonis, Vilius Kaukėnas ir Martynas Kasparavičius (vad. Romanas Rimkevičius). Projektą „Augmented reality” pristatė Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistai Augustė Baltutytė, Mantas Grigalius, Deimantė Bendžiūtė (vad. Lolita Kučinskienė). Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos gimnazistai Andrius Girdžius ir Tomas Mikalauskas papasakojo apie Petriuko nuotykius matematikos šalyje (vad. Dalia Bendikienė). Žaidimą „Kartuvės” pamokė žaisti Laurynas Bičkauskas ir Lukas Bočkus iš Šilutės Vydūno gimnazijos (vad. Tatjana Balvočienė). Naudodamasis programa „Unity3d” žaidimą kūrė Aurimas Šernas iš Šilutės Vydūno gimnazijos (vad. Tatjana Balvočienė).
Informacinių technologijų konferenciją vedė Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistės Julija Gaidelytė ir Eglė Jakaitė. Muzikinius kūrinius atliko tos pačios gimnazijos gimnazistai Saimonas Stasytis ir Beatričė Pundžiūtė. Konferenciją padėjo organizuoti Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyrius, Šilutės Vydūno gimnazija ir Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.
Visiems konferencijos dalyviams įteikti Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus padėkos raštai.

IMG 3688

IMG 3702

IMG 3641

IMG 3728

Spausdinti
Facebook komentarai