Ketvirtą knygelę išleidęs Lukas užsimena apie naują kūrinį

Ketvirtą knygelę išleidęs Lukas užsimena apie naują kūrinį2015 m. gegužės 22 d., Saulina Jokubauskaitė

Pagaliau pasaulio šviesą išvydo ketvirtoji jaunojo rašytojo Luko Arlausko knyga, pavadinimu „Pabaisų klyksmas”. Tiesa, F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, susitikime su Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 6a klasės mokiniais ir lietuvių kalbos mokytoja metodininke Nijole Kungeliene, jaunasis kūrėjas užsiminė, kad jau pamažu kompiuterio ekrane atgula ir galbūt penktosios knygos tekstai. Ir jie, pasak Luko, jau kitokie nei ankstesnėse knygose.

„Šįkart nusprendžiau nusileisi ant žemės”, – šmaikštaudamas atviravo pats autorius, turėdamas galvoje tai, kad naujoji knyga bus kitokios tematikos, ne fantastinė (bręstanti kartu su juo pačiu, – aut. pastaba).
IKetvirtą knygelę išleidęs Lukas užsimena apie naują kūrinįKūrybai minčių davė fizikos mokslas
Susitikimas F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje nebuvo vien dėl tikslo pristatyti naują Luko knygą „Pabaisų klyksmas”. Diskusijos metu šeštokai nestokojo įvairių klausimų jaunajam kūrėjui, kalbėjo apie skaitymo svarbą ir būtinybę šių dienų augančiai kartai. Mokiniai garsiai skaitė ištraukas iš Luko knygos, diskutavo apie kūrybinį įkvėpimą ir ateities svajones.
„Pabaisų klyksmas” užgimė Lukui dar būnant septintoku. Ir nors dabar vaikinas jau mokosi I Vydūno gimnazijos klasėje, tačiau šis laikas nėra toks ilgas. Daugelis minčių būsimam kūriniui atsirado po to, kai Lukas pradėjo mokytis fizikos.
„Fizika – mėgstamiausias mokslas, leidęs panirti į kosminius paradoksus, susipažinti su astronomija, žvaigždėmis ir žvaigždynais”, – sako kūrėjas.
Pirmiausia kūrybą patiki profesionalams
Anot Luko, jis niekados neskuba parašytos knygos nešti į spaustuvę. Prieš tai su kūriniu susipažįsta ir įvertina komisijos, pakoreguoja kompetentingi asmenys.
Ketvirtą knygelę išleidęs Lukas užsimena apie naują kūrinį„Pabaisų klyksmas” – fantastinė apysaka, kurioje pasakojami paslaptingi įvykiai, besisukantys aplink pagrindinį veikėją Mantą. Netikėtai įtrauktas į kariaujančių pasaulių sūkurį, vaikinas susipažįsta su keistais gyventojais, jų įpročiais, patiria gausybę nuotykių bei išgyvenimų.
Ketvirtąją Luko knygą redagavo M. Jankaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalia Agintienė, iliustravo Laura Martinkienė.
Priminsime, L. Arlauskas yra įvairių olimpiadų dalyvis bei laureatas. Dėl įgimtos negalios vaikinas daugiausia rašo kompiuteriu, kuria pasakas ir apysakas, verčia iš anglų kalbos, taip pat daug laiko praleidžia skaitydamas. Jauno ir talentingo šilutiškio pasiekimų sąraše – daug laimėjimų įvairiuose kūrybinio rašymo konkursuose ir net keliskart suteikti apdovanojimai „Maxima LT” gabiausių šalies moksleivių rėmimo programose.
F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje jaunasis knygų autorius L. Arlauskas diskutavo su mokiniais ne tik apie „Pabaisų klyksmą”, bet ir apie skaitymo svarbą.

Spausdinti
Facebook komentarai