Virtuali kelionė į Aukštumalą

IMG 40482015 m. gegužės 29 d., Vida Paldauskienė
Apie vieną unikaliausių ne tik Šilutės, bet ir visos Lietuvos vietovių – Aukštumalos aukštapelkę, esančią netoli Traksėdžių kaimo – yra girdėję daug kas, tačiau net ne visi traksėdiškiai, nedirbantys durpių įmonėje, apie ją daug ko nežino.

Vieną popietę į Traksėdžių biblioteką bibliotekininkė Vida Paldauskienė pakvietė vietos bendruomenės narius, Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokinius vykti į kelionę po Aukštumalą. Tiesa, šį kartą kelionė buvo virtuali, o kelionės vadove buvo pakviesta UAB Klasmnn-Deilmann Šilutė inžinierė Valerija Daukantienė. Kad kelionė būtų romantiškesnė, iš anksto buvo susitarta su Traksėdžiuose gyvenančiu Laurynu Žaldoku, kuris laisvalaikiu groja birbyne. Taigi skambant gražiai birbynės melodijai, kelionė prasidėjo.
Iš inžinierės pasakojimo, iliustruoto puikiomis skaidrėmis, renginio dalyviai įsitikino, kad durpyno grožiui metų laikai nėra svarbūs: čia gražu ir pavasarį, ir vasarą, ir rudenį, ir net niūrią žiemą. Kelionės, trukusios visą valandą, metu sužinojome daug įdomių dalykų apie durpių kasimą, džiovinimą, eksportavimą, durpyne augančius retus ir unikalius augalus, gyvenančius paukščius ir gyvūnus.
Daugelius renginio dalyvių nebuvo girdėję, kad saulašarės iš tikrųjų tokios mažytės, o lelijos laikomos …durpyno piktžolėmis.
Sužinojome, kodėl ponia Valerija su meile valandų valandas gali kalbėti apie durpyną, durpių pramonę, ten dirbančius žmones – apie profesiją, kurią pasirinko, ji svajojo dar besimokydama mokykloje.
Jeigu ne durpių pramonė, šiandien Traksėdžių gyvenvietė būtų nedidelis kaimelis su keliais namais, o laikai, kai durpės buvo kasamos tik kraikui, seniai praėjo, šiandien Traksėdžiuose pagaminta produkcija žinoma toli užlietuvės ribų.
Į susitikimą atvykęs svečias iš Šilutės Raimondas Ambrozaitis padovanojo lektorei gėlių, baigiantis susitikimui vėl skambėjo birbynės melodija, atliekama Lauryno Žaldoko, o renginio lankytojai dalijosi įspūdžiais, vaišinosi arbata.

IMG 4041

IMG 4043

Spausdinti
Facebook komentarai