Šilutiškiai bibliotekininkai aplankė unikalius Aukštaitijos kultūros objektus

Šilutiškiai bibliotekininkai aplankė unikalius Aukštaitijos kultūros objektus2015 m. liepos 1 d.

Kaip ir kasmet birželio pabaigoje Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai išvyko į tradicinę studijinę-pažintinę kelionę. Šiais metais kelionės tikslas buvo aplankyti Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, rašytojos G. Petkevičaitės – Bitės muziejų jos gimtinėje (Puziniškių kaime) bei Pakruojo dvarą.

Išvykos metu norėta ne tik susipažinti ir patiems išmokti naujų dalykų, bet ir parsivežti idėjų, kurias galėtume įgyvendinti savo darbe, įgyti naujų partnerių, stiprinti darbuotojų bendrystę. Kiekviena kelionė kupina įspūdžių, naujų patyrimų, pažinčių.
Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekojePanevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojai surengė informatyvią ekskursiją po modernią biblioteką. Bibliotekos ansamblį sudarantys du seni pastatai ir naujas korpusas užima 5 tūkst. kvadratinių metrų. Bibliotekoje glūdi daugiau nei 700 tūkst. spaudinių lobiai, lentynų ilgis nusidriekia 11 kilometrų, įrengtos septynios skaityklos, 117 kompiuterizuotų darbo vietų, 100 vietų konferencijų salė. Šilutiškiams neįtikimą pasigėrėjimo jausmą sukėlė kontrastas tarp sena ir nauja, nes po skaidriu gaubtu atsidūręs senasis klasicizmo stiliaus pastatas tampa gyvu ir savitai eksponuojamu istoriniu paveldu.
Panevėžio apskrities viešosios bibliotekos darbuotojai pasakojo, kad jų biblioteka – pagrindinė didžiausią universalų fondą Lietuvos Šiaurės rytų regione sukaupusi moderni, įvairią kultūrinę veiklą plėtojanti biblioteka. Jos veikla grindžiama bendrosiomis vertybėmis bei tautos tradicijomis ir siekia tenkinti visų asmenų mokslo, kultūros, verslo, savišvietos, saviugdos ir kitokius poreikius nepaisant asmens tautybės, politinių pažiūrų, amžiaus, tikybos, profesijos ar kitų skirtybių.
Nors ir buvom labai dėkingi bibliotekos specialistams už nuoširdų priėmimą bei norėjosi pabūti ilgėliau, tačiau įtempta studijinės kelionės programa diktavo savo sąlygas.
Edukacija G. Petkevičaitės-Bitės muziejujeKelionę tęsėme G. Petkevičaitės-Bitės muziejuje (Puziniškio k.). Nuo 1987 m. muziejumi rūpinasi Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Mus pasitiko pati bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė. Bibliotekininkai dalyvavo keliose edukacijose. Rašymo žąsies plunksna edukacijos metu mokėmės ne tik rašyti, bet ir susisiūti sąsiuvinius, kaip tai darė maža būdama G. Petkevičaitė-Bitė. Pamokos metu spėliojome mįsles, sprendėme galvosūkius. Arbatos edukacijos metu susipažinome su įvairiomis žolelėmis, jų gydomosiomis savybėmis, sužinojome kaip skirtingai jos veikia žmogaus sveikatą – jos gali veikti tiek teigiamai, tiek neigiamai. O kartu su arbata vaišinomės gardžiais naminiais panevėžiečių ir šilutiškių bibliotekininkų keptais varškės sūriais ir pyragais. Įsijautę į 19 a. pabaigos – 20 a. pradžios dvasią muziejuje pasipuošėme to laikmečio damų ir ponaičių rūbais. Po fotosesijos pajudėjome į Pakruojo dvarą.
Ant Kruojos upės kranto įsikūręs, savo aplinka bei didingais pastatais žavintis dvaras nepaliko abejingo nė vieno. Atvykus mus pasitiko dvaro ponas su baronesomis, savo akimis galėjome išvysti tijūno rūstybę bei sumaištį sukėlusį Tadą Blindą. Teatralizuotas dvaro pristatymas leido pajusti to laikmečio žavesį bei eleganciją. Dvaro teritorijoje išvydome žymiuosius žemaitukus, kurių protėviai mena net Vytauto Didžiojo laikus, o jie patys – žygį prie Juodosios jūros. Apžiūrėjome ne tik patį dvarą, bet ir Svirno teatrą, Bausmių muziejų, pasižvalgėme po visą dvaro teritoriją ir nuskubėjome į parfumerio Žako dirbtuves, kur dalyvavome kvepalų gamybos edukacijoje. Jos metu išgirdome dirbtuvių atsiradimo istoriją, taip pat apie kvepalų gamybos procesus, eterinių aliejų naudą, skirtingų kvapų poveikį mūsų savijautai. Kiekvieno pasigaminti kvepalai mažame buteliuke dar ilgai primins didingąjį Pakruojo dvarą ir parfumerio Žako dirbtuves.
Kasmetinė studijinė-pažintinė kelionė bibliotekos darbuotojus vienija bendriems darbams, jų metu ne tik mokomės iš kitų, bet ir tarpusavyje dalinamės mintimis, idėjomis, kuriame naujus planus, tad ir šios kelionės tikslas įgyvendintas, o darbuotojai grįžo kupini įspūdžių, teigiamų emocijų ir geros nuotaikos.
Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekojePanevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekojeG. Petkevičaitės-Bitės muziejujeG. Petkevičaitės-Bitės muziejujeTeatralizuota edukacija Pakruojo dvareTeatralizuota edukacija Pakruojo dvarePanevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekaPanevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekaEdukacija Pakruojo dvare

 

Spausdinti
Facebook komentarai