Neringos gėlių pasaulis

IMG 91272015 m. liepos 31 d., Daiva Jucikaitė

Liepos 30 d. šilutiškiai buvo pakviesti į susitikimą su kraštiete Neringa Petrošiūte-Elazouny, šiuo metu gyvenančia ir kuriančia Anglijoje, Lydso mieste. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlėje eksponuojamoje jos pirmojoje tapybos darbų parodoje „Neringos gėlių pasaulis” miestelėnams buvo suteikta galimybė Neringos akimis pamatyti nuostabių gėlių įvairovę, jų spalvinę gamą bei gamtos joms duotas formas, o galbūt ir pajusti šių gėlių maloniai dvelkiantį aromatą.

Parodos pristatymo metu autorė kalbėjo, kad jos, kaip tapytojos, kūrybinis kelias prasidėjo 2009 metais, kai po vakaro, praleisto piešiant su vaikais, draugė pamatė jos gabumus ir paprašė nutapyti saulėgrąžą gimtadieniui. Nuo tada ji ir pradėjo tapyti – šeimai, draugams. Ir dabar jos paveikslus galima rasti po pasaulį išsibarsčiusių jos draugų, pažįstamų namuose.
Susirinkusiems menininkė papasakojo apie savo kūrybos ypatumus. Anot dailininkės, ji visada mėgo piešti – visos sąsiuvinių paraštės būdavo pripieštos gėlių. Būtent gėlės ir yra pagrindinė Neringos darbų tema. Tapyba jai yra kol kas tik hobis, malonus būdas praleisti vakarą užsiimant mėgstama veikla ar tiesiog mintimis nuklysti nuo kasdienybės.
Paveikslą ji gali nutapyti ir per naktį, kai aplanko mūzos, ar kai piešiama įdomi savo forma ir spalvomis gėlė. Mylimiausia parodos autorės gėlė – lotosas. Gal todėl ir parodoje eksponuojama daugiausia šios gėlės atvaizdų. Neringos paveiksluose dominuoja tamsus fonas, kuriame labiausiai išryškėja gėlės žiedo kontūrai.
Dailininkė prisipažino, kad jos pirmoji darbų vertintoja yra sesuo Jūratė Jokubaitienė, gyvenanti Šilutėje. Tai ji įkvepia, pataria ir palaiko Neringą kūryboje. Šią parodą būtent sesuo inicijavo surengti gimtojoje Šilutėje, kad miestelėnai galėtų išvysti, atrasti ar pamatyti anksčiau nepastebėtą nuostabų gėlių pasaulį.
Parodos autorė atidarymo metu kalbėjo, kad viena iš jos svajonių yra išmokti tapyti ant šilko. Ant šio plonyčio, švytinčio, natūralaus audinio perkelti įvairiaspalvių gėlių grožį, pilną paslapčių, jausmų, emocijų atspindžių.
Neringos Petrošiūtės-Elazouny tapybos darbų parodą „Neringos gėlių pasaulis” galite pamatyti užsukę į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlę (Tilžės g. 10, IV a.). Paroda veiks rugpjūčio mėnesį. Maloniai kviečiame apsilankyti.

IMG 9134

IMG 9109

IMG 9083

Spausdinti
Facebook komentarai