Bibliotekoje pakvipo artėjančių Žolinių arbata

IMG 32022015 m. rugpjūčio 13 d., Liuda Nausėdienė

Karštą rugpjūčio 12-osios popietę Šilutės Fridricho. Bajoraičio viešoji biblioteka pakvipo žolelių arbatos aromatu. Bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojos pakvietė lankytojus švęsti artėjančių Žolinių. Renginyje svečiavosi Šilutės socialinių paslaugų centro auklėtiniai (vadovė Gina Moliejutė), dalyvaujantys projekte „Mes visur kartu” Susirinkusiųjų rankelėse puikavosi gražiausi gėlių žiedai, susipynę su įvairiausiomis žolelėmis, surinktomis iš mūsų taip nuostabiai sužydusių pievų.

Lietuvių liaudies patarlė sako „Kas per Žolines neviešės, tas visą gyvenimą nieko neturės”, todėl svarbu yra pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais.

Bibliotekininkė pasakojo vaikams apie artėjančios šventės prasmę, kaip ją švęsdavo seniau ir kaip ji švenčiama šiais laikais. Dalyviai išgirdo apie būdingiausius šios dienos papročius: į bažnyčią nešti pašventinti įvairių žolynų, darželio gėlių, daržovių, merginoms nusipinti ir pašventinti devynis skirtingų augalų vainikėlius, užėjus griaustiniui, jais smilkyti namus, o susirgus gerti iš jų išvirtą Žolinių arbatą.

Pasakojimą sušildė žolelių (mėtų, citrinžolių, raudonėlių) arbatos aromatas. Vaikai sužinojo apie stebuklingą ir magišką tokios arbatos ruošimo ir skanavimo malonumą. .Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę prisidėti prie arbatos virimo, todėl vaišintis ja visiems buvo labai smagu.

IMG 3199IMG 3218

Spausdinti
Facebook komentarai