Menininkės Aldonos Gustas vaikystės Lietuva

Aldonos Gustas pieiniai 22015 m. rugpjūčio 13 d., Virginija Veiverienė

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, veikia šilutiškių bibliotekininkų bičiulės, Berlyne gyvenančios kraštietės menininkės Aldonos Gustas tapybos darbų paroda „Mano vaikystės Lietuva“. Parodoje eksponuojamas piešinių ciklas, kuriam darbus dailininkė sukūrė 1974–1990 m. Plačiau apie Kaune surengtą ir iki rugsėjo 25 d. veikiančią parodą galima paskaityti dvisavaitinio kultūros ir meno leidinio „Nemunas“ šių metų 16 numeryje ar lietuviškų naujienų portalų puslapiuose. Džiugi žinia pamario žmonėms: dar šį rudenį ši paroda bus eksponuojama ir Šilutėje, F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Lankytojai pažins A. Gustas ne tik kaip grafikę, bet ir kaip akvarelininkę, sodrių, emocionalių piešinių autorę. Pagrindinis kūrinių herojus yra pati menininkė – mergaitė šviesiais plaukais, kuriai būnant devynerių teko su mama pasitraukti iš Lietuvos ir įsikurti Vokietijoje. Tačiau Nemuno kraštas niekur nedingo iš A. Gustas gyvenimo. Ilgesio jausmas gimtiesiems Karceviškiams, vaikystės Šilutei, Vilniui, Kaunui įgyvintas jos meno kūriniuose, posmuose, jausmuose.

Gustas gerbėjų laukia ir maloni staigmena. Prodiuserinė kompanija VšĮ „7 Kauno dienos“ kuria filmą apie šią menininkę – vieną ryškiausių lietuvių išeivių rašytojų ir dailininkių. Būsimo filmo epizodus jau dabar galite pamatyti internetinėje svetainėje „YouTube“ https://www.youtube.com/watch?v=JhOvpBa99jU. Kūrėjai kviečia menui, literatūrai, A. Gustas asmenybei neabejingus verslo atstovus, organizacijas, pavienius asmenis finansiškai paremti šio filmo kūrimą (prodiuserė Jurgė Pridotkaitė, el. paštas info@7kd.lt).

Aldonos Gustas pieiniai

Spausdinti
Facebook komentarai